Predvianočný týždeň sa bude priebežne meniť zo slnečného mrazivého počasia na sneženie. Od stredy tak môžeme dokonca očakávať vytrvalé sneženie, či občas dážď so snehom. Štedrý deň by mal byť slnečný.

Pondelok (18.12.) bude jasná obloha. Ranná teplota vzduchu sa bude pohybovať od -6 do -3 stupňov Celzia. Cez deň dokonca teplota stúpne na nulu.

Utorok (19.12.) má byť podobne pekné počasie ako predchádzajúci deň. Bude ale ešte chladnejšie, najvyššia denná teplota vzduchu bude -8 až -4 stupne.

Streda (20.12.) bude pokračovať slnečné počasie s jasnou oblohou. Pripravme sa na rannú teplotu od mínus 10 až mínus 6 stupňov Celzia. Teploty vzduchu cez deň budú v rozmedzí od mínus 6 do mínus 2 stupne.

Štvrtok (21.12.) sa bude počasie výrazne zmení, snehové zrážky spadnú na územie nášho mesta od rána do piatej hodiny poobednej. Ranná teplota bude od mínus 7 stupňov Celzia do približne mínus štyroch. Teplota vzduchu cez deň bude približne na úrovni do mínus 3 až mínu 1 stupeň.

Piatok (22.12.) bude padať dážď so snehom. Teploty budú ráno -2 až -1 stupeň Celzia. Teplota vzduchu cez deň sa vyšplhá približne na úroveň 2 stupňov Celzia.

Sobota (23.12.) bude opäť zasnežená a zatiahnutá. Teploty vzduchu budú v rozmedzí od ranných -2 až do popoludňajšiu nulu, no sobota bude celá v znamení sneženia.

Štedrý deň (24.12.) bude jasná obloha. Teploty vzduchu budú v rozmedzí od ranných -5 stupňov až do popoludňajších -1 stupňa Celzia.

A ako to v meste vyzerá v tejto chvíli, vám priblížia naše webkamery Banskej Bystrice. Aktuálnu teplotu, tlak, vlhkosť či zrážky z meteostanice v Sásovej nájdete na našej podstránke Počasie v Banskej Bystrici.