Nasledujúci týždeň sa bude v Banskej Bystrici niesť v znamení premenlivej oblačnosti, z ktorej môžu ojedinele prameniť aj prehánky. Maximálne denné teploty vzduchu sa budú v najbližších dňoch pohybovať okolo úrovne 15 °C. V úvode týždňa treba v okrese počítať s prízemným mrazom.

Slovenský hydrometeorologický ústav vydal výstrahu 1. stupňa pred prízemným mrazom, ktorá bude v banskobystrickom okrese platiť v pondelok a utorok v skorých ranných hodinách. Teplota vzduchu počas nasledujúcich dvoch nocí v okrese ojedinele klesne až na -2 °C.

Pondelok (20. 9.) bude prevažne slnečný. Oblačnosť sa zväčší len okolo poludnia a dážď očakávať nemusíme. Severný až severovýchodný vietor zafúka popoludní v nárazoch rýchlosťou až 8 m/s. Teplota vzduchu sa bude pohybovať od najvyšších denných 15 až 17 do nočných 6 až 4 stupňov Celzia.

Utorok (21. 9.) bude posledným letným dňom a prinesie prevažne jasnú oblohu, ktorá sa zamračí až večer. Úhrn zrážok počas tohto dňa očakávať nemusíme. Fúkať bude len slabý premenlivý vietor. Z maximálnych denných 15 až 17 sa v noci ochladí na 7 až 5 °C.

Streda (22. 9.) otvorí jeseň v znamení prevažne zamračenej oblohy, z ktorej môže počas dňa miestami aj pršať. Teplota vzduchu cez deň dosiahne len 12 až 14, v noci klesne na 7 až 5 stupňov Celzia.

Štvrtok (23. 9.) prinesie premenlivú oblačnosť, z ktorej by predbežne úhrn zrážok prameniť nemal. Teplota vzduchu sa cez deň vyšplhá na 14 až 16, v noci klesne na 7 až 5 °C.

Piatok (24. 9.) bude prevažne zamračený, pričom predbežne treba počítať aj s dažďom v popoludňajších hodinách. Teplota vzduchu sa bude pohybovať od maximálnych denných 14 až 16 do nočných 9 až 7 stupňov Celzia.

Sobota (25. 9.) bude víkendovým dňom s prevažne veľkou, večer už malou oblačnosťou. Podľa meteorologických modulov by počas tohto dňa predbežne pršať nemalo. Oproti predošlým dňom sa mierne oteplí, keď sa teplota vzduchu cez deň vyšplhá na 16 až 18 °C. V noci sa ochladí na 10 až 8 stupňov Celzia.

Nedeľa (26. 9.) zakončí týždeň v znamení jasnej až polojasnej oblohy. Opäť sa mierne oteplí, počas dňa na 19 až 21 stupňov Celzia. Teplota vzduchu v noci klesne na 12 až 10 °C.

Aktuálnu teplotu, tlak, vlhkosť či zrážky z meteostanice v Sásovej nájdete na našej podstránke Počasie v Banskej Bystrici. A ako to v meste vyzerá v tejto chvíli, vám priblížia naše webkamery Banskej Bystrice.