Jar sa nám už naplno rozbieha a v predposlednom marcovom týždni sa môžeme v Banskej Bystrici tešiť na príjemné teploty vzduchu, ktoré presiahnu úroveň pätnástich stupňov Celzia. V závere týždňa sa však mierne ochladí, pričom by sme si mali pripraviť aj dáždniky.

Pondelok (20. 3.) začne pri +3 až +1 °C. Počas dňa sa oteplí na 5 až 17 stupňov Celzia. Očakávať môžeme premenlivú, no prevažne veľkú oblačnosť bez úhrnu zrážok. Fúkať bude len slabý premenlivý vietor.

Utorok (21. 3.) bude slnečným dňom s jasnou, prechodne polojasnou oblohou. Dážď tak opäť očakávať nemusíme. Vzduch sa z ranných +5 až +3 počas dňa zohreje na 16 až 18 stupňov Celzia.

Streda (22. 3.) prinesie návrat oblačnosti, avšak zo zväčša zamračenej oblohy pršať nebude. Opäť bude teplo, keď sa teploty vzduchu z ranných +6 až +4 popoludní vyšplhajú na 16 až 18  °C.

Štvrtok (23. 3.) bude v meste pod Urpínom sprevádzať zamračená obloha, ale opäť bez dažďa. Teploty vzduchu sa budú pohybovať od ranných +7 až +5 do popoludňajších 16 až 18 stupňov Celzia.

Piatok (24. 3.) predznamená blížiace sa ochladenie, keď sa teploty vzduchu budú pohybovať od ranných +9 až +7 do denných 14 až 16 °C. Zo zamračenej oblohy majú prameniť aj dažďové prehánky.

Sobota (25. 3.) má byť v Banskej Bystrici zamračená a daždivá. Pršať má najvýdatnejšie popoludní. Obloha sa má k večer vyjasniť. Bude o čosi chladnejšie, keď sa teploty vzduchu z ranných +8 až +6 počas dňa vyšplhajú len na 11 až 13 stupňov Celzia.

Nedeľa (26. 3.) zakončí týždeň v znamení premenlivej oblačnosti. V druhej polovici dňa treba počítať aj s prehánkami. Teploty vzduchu z ranných +6 až +4 počas dňa vystúpia na 10 až 12 °C.

Aktuálnu teplotu, tlak, vlhkosť či zrážky z meteostanice v centre Banskej Bystrice a Sásovej nájdete na našej podstránke Počasie v Banskej Bystrici. A ako to v meste vyzerá v tejto chvíli, vám priblížia naše webkamery Banskej Bystrice.