Začiatok druhého decembrového týždňa prinesie poriadnu zmenu v počasí. Kým počas uplynulých dní sme boli zvyknutí na mínusové teploty aj cez deň, už od zajtra sa má výrazne otepliť. Najvyššia denná teplota vzduchu by v utorok mohla prekročiť aj hranicu plus 10 stupňov Celzia.

Pondelok (11.12.) bude prevažne zamračená obloha a s dažďom. V ranných hodinách treba počítať aj s poľadovicou, kvôli ktorej Slovenský hydrometeorologický ústav vydal i výstrahu prvého stupňa. Ranná teplota vzduchu sa bude pohybovať od -1 až do +1 stupeň Celzia. Najvyššia denná teplota vystúpi na +4 stupne Celzia.

Utorok (12.12.) má byť opäť prevažne zamračený, popoludní sa vyskytnú aj dažďové prehánky. Ranná teplota sa má pohybovať od +2 až do +4 stupne Celzia. Najvyššia denná teplota vzduchu v porovnaní s pondelkom, stúpne a to na +9 až +11 stupňov.

Streda (13.12.) prinesie mnoho oblačnosti a v čase okolo obeda aj slabšie sneženie. Ranná teplota sa bude pohybovať okolo dvoch stupňov Celzia nad nulou. Teplota vzduchu cez deň bude na úrovni do +3 stupne.

Štvrtok (14.12.) sa bude niesť v znamení zamračenej oblohy a počas celého dňa by malo snežiť. Sneženie má pretrvávať aj počas noci zo štvrtka na piatok. Teploty vzduchu budú v rozmedzí od ranných mínus jeden až do popoludňajších plus dvoch stupňov Celzia.

Piatok (15.12.)  má byť oblačný. Teplota ráno bude okolo dvoch stupňov nad nulou a najvyššia denná teplota vzduchu bude +4 stupne Celzia. Z rána aj očakávame sneženie, ktoré sa počas dňa zmení na intenzívny dážď.

Sobota (16.12.) bude zatiahnutá a s dažďom. Teploty vzduchu budú v rozmedzí od ranných +1 až do popoludňajších +3 stupňov Celzia.

Nedeľa (17.12.) bude podobne ako sobota opäť zatiahnutá, avšak dážďové prehánky vystrieda sneženie. Snežiť by malo aj počas noci z nedele na pondelok. Ranná a rovnako aj denná teplota vzduchu sa má pohybovať okolo plus dvoch stupňov Celzia.

A ako to v meste vyzerá v tejto chvíli, vám priblížia naše webkamery Banskej Bystrice. Aktuálnu teplotu, tlak, vlhkosť či zrážky z meteostanice v Sásovej nájdete na našej podstránke Počasie v Banskej Bystrici.