Mesiac apríl neostane svojej povesti, čo sa týka počasia, nič dlžný a po víkende, počas ktorého sme si užili teploty nad hranicou 10 °C, nás opäť čaká ochladenie. S ním bude spojený aj úhrn zrážok. V úvode týždňa nás potrápi dážď, ktorý neskôr vystrieda sneženie.

Pondelok (12. 4.) otvorí týždeň v znamení prevažne zamračenej oblohy, z ktorej bude pršať v popoludňajších až večerných hodinách. Fúkať bude prevažne južný vietor, ktorý v nárazoch dosiahne rýchlosť až 13 m/s. Oproti nasledujúcim dňom bude ešte pomerne teplo. Z denných 15 až 17 sa v noci ochladí na 6 až 4 °C.

Utorok (13. 4.) už prinesie ochladenie. Teplota vzduchu cez deň dosiahne len 4 až 6 stupňov Celzia. V noci sa ochladí na +2 až 0 °C. Obloha bude prevažne zamračená a dážď môžeme očakávať počas celého dňa. Fúkať bude aj silný severný vietor, ktorý v nárazoch dosiahne rýchlosť 11 až 13 m/s. Vo vyšších polohách treba počítať aj so snežením, pred ktorým vydal SHMÚ na utorok výstrahu 1. stupňa aj pre banskobystrický okres.

Streda (14. 4.) bude taktiež prevažne zamračená. Dažďové zrážky má podľa meteorologických modulov vystriedať sneženie, ktoré by malo pretrvávať počas celého dňa. Aj v stredu nás potrápi silný severný vietor, ktorý bude v nárazoch fúkať rýchlosťou 14 až 16 m/s. Teplota vzduchu sa bude pohybovať od denných 4 až 6 do nočných +2 až 0 °C.

Štvrtok (15. 4.) bude dňom s pretrvávajúcou veľkou oblačnosťou a s ňou spojeným úhrnom snehových zrážok. Teplota vzduchu z denných 4 až 6 v noci klesne na +1 až -1 °C.

Piatok (16. 4.) prinesie prevažne veľkú, večer už zmenšenú oblačnosť. V prvej polovici dňa môže ešte ojedinele snežiť. Oproti predošlým dňom sa začne postupne otepľovať. Teplota vzduchu cez deň dosiahne 7 až 9 stupňov Celzia. V noci sa ochladí na +2 až 0 °C.

Sobota (17. 4.) bude víkendovým dňom s jasnou až polojasnou oblohou, z ktorej by už pršať ani snežiť nemalo. Cez deň sa oteplí na 10 až 12 stupňov Celzia. Teplota vzduchu v noci klesne na +3 až +1 °C.

Nedeľa (18. 4.) zakončí týždeň v znamení zrána jasnej, neskôr polojasnej oblohy bez úhrnu zrážok. Teplota vzduchu sa cez deň vyšplhá na príjemných 15 až 17 stupňov Celzia. V noci sa ochladí na 4 až 2 °C.

Aktuálnu teplotu, tlak, vlhkosť či zrážky z meteostanice v Sásovej nájdete na našej podstránke Počasie v Banskej Bystrici. A ako to v meste vyzerá v tejto chvíli, vám priblížia naše webkamery Banskej Bystrice.