Ani prvé májové dni neprinesú výraznú zmenu v počasí. Aj naďalej bude prevládať oblačná až zamračená obloha či mnoho dažďových prehánok. V pondelok ráno musíme očakávať aj prízemné mrazy.

Pondelok (1.5.) má byť prevažne jasný. Ranná teplota vzduchu sa bude pohybovať od +1 do +3 stupne Celzia. Počas dňa očakávame najvyššiu teplotu vzduchu v rozmedzí 14 až 16 stupňov Celzia. V ranných hodinách musíme počítať aj s prízemným mrazom, kvôli ktorému Slovenský hydrometeorologický ústav vydal výstrahu prvého stupňa.

Utorok (2.5.) má priniesť oblačnú až zamračenú oblohu a cez deň aj dážď. Najvyššia denná teplota vzduchu v porovnaní s pondelkom mierne stúpne, a to na hodnoty 16 až 18 stupňov Celzia. Ranná teplota vzduchu bude od +6 až do +8 stupňov Celzia. Počas dňa bude fúkať slabý premenlivý vietor.

Streda (3.5.) bude oblačná s rannou teplotou okolo desať stupňov Celzia. Najvyššia denná teplota vzduchu bude do 19 stupňov Celzia. V podvečerných hodinách očakávame aj dažďové prehánky, ktoré budú pretrvávať aj počas noci zo stredy na štvrtok.

Štvrtok (4.5.) bude v znamení oblačnej až zamračenej oblohy. Teploty vzduchu budú v rozmedzí od ranných 13 až do popoludňajších 19 stupňov Celzia. Aj v tento deň by sme mali počítať s dažďom, ktorý bude pretrvávať po celý deň.

Piatok (5.5.) má priniesť znovu zamračenú oblohu a intenzívne dažďové prehánky. Teploty vzduchu budú v rozmedzí od ranných 14 až do popoludňajších 17 stupňov Celzia.

Sobota (6.5.) prinesie prevažne polooblačnú oblohu a rannú teplotu okolo trinásť stupňov Celzia. Teplota vzduchu počas dňa bude približne na úrovni do 18 stupňov Celzia.

Nedeľa (7.5.) má byť oblačná a s dažďom. Teploty vzduchu budú v rozmedzí od ranných 13 až do popoludňajších 17 stupňov Celzia.

A ako to v meste vyzerá v tejto chvíli, vám priblížia naše webkamery Banskej Bystrice. Aktuálnu teplotu, tlak, vlhkosť či zrážky z meteostanice v Sásovej nájdete na našej podstránke Počasie v Banskej Bystrici.