Zatiaľ čo v pondelok môžeme v Banskej Bystrici a okolí očakávať veľkú oblačnosť, obloha sa od utorka vyjasní a slnečno bude až do začiatku víkendu. Práve na konci týždňa by už malo aj snežiť. S blížiacou zimou sa postupne ochladzuje a počas nočných hodín bude mrznúť.

Pondelok (23. 11.) otvorí týždeň v znamení prevažne zamračenej oblohy, ktorá sa vyjasní až večer. Pršať by počas tohto dňa podľa meteorologických modulov nemalo. Fúkať bude len slabý premenlivý vietor. Z ranných -1 až -3 sa cez deň oteplí na 3 až 5 °C. SHMÚ vydal na tento deň výstrahu 1. stupňa pred poľadovicou aj pre banskobystrický okres.

Utorok (24. 11.) prinesie prevažne úplne jasnú oblohu bez úhrnu dažďových či snehových zrážok. Fúkať bude opäť len slabý premenlivý vietor. Teplota vzduchu sa z ranných -3 až -5 cez deň vyšplhá na 3 až 5 stupňov Celzia.

Streda (25. 11.) bude slnečným dňom s minimálnou oblačnosťou bez úhrnu zrážok. Teplota vzduchu sa bude pohybovať od najnižších ranných -4 až -6 do najvyšších denných 2 až 4 °C.

Štvrtok (26. 11.) sa bude niesť v znamení jasnej až polojasnej oblohy, z ktorej by ani počas tohto dňa nemalo pršať, či snežiť. Z ranných -2 až -4 sa cez deň oteplí na 3 až 5 stupňov Celzia.

Piatok (27. 11.) už prinesie viac oblakov. Obloha bude cez deň polojasná, večer až zamračená. V ranných hodinách môžeme očakávať aj mierne sneženie. Teplota vzduchu sa z ranných -2 až -4 cez deň vyšplhá na 3 až 5 °C.

Sobota (28. 11.) bude víkendovým dňom s prevažne úplne zamračenou oblohou, z ktorej môže v druhej polovici dňa aj snežiť. Teplota vzduchu sa bude pohybovať v rozmedzí -4 až +4 stupňov Celzia.

Nedeľa (29. 11.) zakončí týždeň v znamení pretrvávajúcej veľkej oblačnosti. V ranných a večerných hodinách môžeme očakávať aj dážď so snehom. Z ranných 0 až -2 sa cez deň oteplí na 5 až 7 °C.

Aktuálnu teplotu, tlak, vlhkosť či zrážky z meteostanice v Sásovej nájdete na našej podstránke Počasie v Banskej Bystrici. A ako to v meste vyzerá v tejto chvíli, vám priblížia naše webkamery Banskej Bystrice.