Aj keď posledné dni nám už skôr pripomínali leto, apríl sa ešte so svojim charakteristickým počasím na svojom konci pripomenie. Teploty v Banskej Bystrici počas týždňa postupne klesnú a prídu aj búrky či občasné prehánky.

Pondelok (23.4.) nás privíta s jasnou oblohou a rannou teplotou okolo 16 až 20 stupňov Celzia. Tá sa postupne vyšplhá až ku letným 26 stupňom Celzia. Na oblohe však prechodne pribudne oblačnosti, z ktorej nie je vylúčená aj ojedinelá búrka či prehánka. Trvalejšie zrážky ale nehrozia.

Utorok (24.4.) bude zrána oblačný, neskôr prevažne jasný. Ráno bude stále príjemne, od 16 až 18 stupňov okolo ôsmej hodiny, ale najvyššia denná teplota tentokrát stúpne o niečo nižšie, než v pondelok, a to ku úrovni 22 stupňov v tieni.

Streda (25.4.) bude prevažne slnečná s teplotami od ranných 17 do popoludňajších 24 stupňov. Popoludní a k večeru môže prechodne narastať oblačnosť.

Štvrtok (26.4.) prinesie zmenu, ktorú pocítime už na ranných teplotách, ktoré budú len okolo 12 stupňov Celzia. Počas celého dňa má byť prevažne zamračené, navyše popoludní aj s dlhšie trvajúcimi dažďovými zrážkami. Teplota vzduchu stúpne najviac na 20 stupňov Celzia.

Piatok (27.4.) má byť ráno chladný, keď teploty stúpnu len ku zhruba 10 stupňom Celzia, popoludní to bude najviac 19 stupňov. Zrážky už očakávané nie sú.

Sobota (28.4.) bude v Banskej Bystrici polooblačná, neskôr prevažne oblačná s teplotami vzduchu najviac do 20 stupňov Celzia.

Nedeľa (29.4.) prinesie ale znovu pokles teplôt, ktoré sa maximálne vyšplhajú k 18 stupňom Celzia, a to všetko pri zamračenej oblohe, z ktorej očakávame počas celého dňa slabšie daždové zrážky s možným zintenzívnením do lejakov či búrok najmä v popoludňajších a podvečerných hodinách.

A ako to v meste vyzerá v tejto chvíli, vám priblížia naše webkamery Banskej Bystrice. Aktuálnu teplotu, tlak, vlhkosť či zrážky z meteostanice v Sásovej nájdete na našej podstránke Počasie v Banskej Bystrici.