Počasie v Banskej Bystrici a v okolí nebude v druhom júlovom týždni úplne prislúchať danému ročnému obdobiu. Teploty vzduchu budú len mierne presahovať 20°C, obloha bude prevažne polojasná až zamračená a koncom týždňa zasiahnu región aj dažďové prehánky, či búrky. 

Pondelok (8.7.) bude spočiatku slnečný a k večeru pribudne oblačnosť. Najnižšie ranné teploty sa budú pohybovať od 17 do 19 °C, pričom najvyššie denné teploty sa budú v rozmedzí od 27 do 29°C.

Utorok (9.7.) prinesie viac oblačnosti, ktorá ku koncu dňa prinesie prevažne jasnú oblohu. Najnižšia ranná teplota bude 13 až 15°C. Najvyššia denná teplota sa bude pohybovať medzi 20 až 22°C.

Streda (10.7.) bude v znamení zamračenej oblohy, ktorá sa k večeru vyjasní. Teploty vzduchu sa budú v ranných hodinách od 10 do 12°C a popoludní do 20 stupňov Celzia.

Štvrtok (11.7.) bude spočiatku jasný, od poludnia pribudne oblačnosť. Najnižšia ranná teplota má byť na úrovni 12°C a cez deň vystúpi na 20 až 22 stupňov Celzia.

Piatok (12.7.) sa bude niesť v znamení vysokej oblačnosti. Ranné teploty vystúpia na 12°C a najvyššie denné teploty sa budú pohybovať medzi 22 až 24 stupňami Celzia.

Sobota (13.7.) bude daždivá a zamračená, zrážky budú pretrvávať celý deň. V najvýraznejšej miere sa búrky vyskytnú v podvečerných a večerných hodinách.  Najvyššia denná teplota bude len okolo 18°C.

Nedeľa (14.7.) zakončí týždeň v znamení jasnej oblohy no s nízkymi teplotami, ktoré ráno klesnú na 12 až 14°C a cez deň sa budú držať na úrovni 22 až 24 stupňov Celzia.

Aktuálnu teplotu, tlak, vlhkosť či zrážky z meteostanice v Sásovej nájdete na našej podstránke Počasie v Banskej Bystrici. A ako to v meste vyzerá v tejto chvíli, vám priblížia naše webkamery Banskej Bystrice.