Nasledujúci týždeň sa bude v meste pod Urpínom niesť v znamení premenlivej oblačnosti a relatívne príjemných teplôt vzduchu, ktoré sa budú pohybovať hlboko pod úrovňou 30 °C. Podľa meteorologických modulov bude pršať len ojedinele.

Pondelok (19. 7.) prinesie spočiatku veľkú oblačnosť, no obloha sa popoludní vyjasní. V Banskej Bystrici podľa meteorologických modulov počas tohto dňa pršať nemá, no v okrese sa môžu miestami vyskytnúť búrky, pred ktorými vydal SHMÚ výstrahu 1. stupňa. Prevažne severný vietor bude v nárazoch fúkať rýchlosťou 7 až 9 m/s. Z najvyšších denných 24 až 26 sa v noci ochladí na 16 až 14 °C.

Utorok (20. 7.) bude spočiatku slnečný. Popoludní sa oblačnosť zväčší, no večer môžeme očakávať opäť vyjasnenú oblohu, z ktorej počas tohto dňa pršať nemá. Prevažne severný vietor zafúka v nárazoch rýchlosťou do 8 m/s. Teplota vzduchu sa bude pohybovať od najvyšších denných 24 až 26 do nočných 15 až 13 stupňov Celzia.

Streda (21. 7.) sa bude niesť v znamení premenlivej oblačnosti, z ktorej úhrn zrážok prameniť nebude. Vzhľadom na ročné obdobie bude v tento deň pomerne chladno, keď teplota vzduchu cez deň dosiahne 22 až 24 °C. V noci sa ochladí na 14 až 12 stupňov Celzia.

Štvrtok (22. 7.) prinesie ráno a dopoludnia minimálnu, v druhej polovici dňa už zväčšenú oblačnosť. Práve popoludní môže zo zamračenej oblohy miestami aj pršať. Teplota vzduchu sa cez deň vyšplhá len na 23 až 25, v noci klesne na 15 až 13 °C.

Piatok (23. 7.) bude prevažne polooblačný, pričom úhrn zrážok očakávať nemusíme. Z najvyšších denných 25 až 27 sa v noci ochladí na 16 až 14 stupňov Celzia.

Sobota (24. 7.) bude víkendovým dňom s polojasnou oblohou, z ktorej by počas tohto dňa pršať nemalo. Teplota vzduchu sa bude pohybovať od najvyšších denných 27 až 29 do nočných 17 až 15 °C.

Nedeľa (25. 7.) zakončí týždeň v znamení blížiaceho sa oteplenia. Teplota vzduchu sa cez deň vyšplhá na 28 až 30, v noci klesne na 18 až 16 stupňov Celzia. Obloha bude prevažne polojasná.

Aktuálnu teplotu, tlak, vlhkosť či zrážky z meteostanice v Sásovej nájdete na našej podstránke Počasie v Banskej Bystrici. A ako to v meste vyzerá v tejto chvíli, vám priblížia naše webkamery Banskej Bystrice.