Posledný májový týždeň sa bude v Banskej Bystrici a okolí niesť v znamení prevažne zväčšenej oblačnosti, pričom počas všetkých dní môžeme podľa meteorologických modulov očakávať aj prehánky. Počas celého týždňa by mal fúkať silnejší severný vietor a maximálne denné teploty vzduchu by nemali prekročiť hranicu.

Pondelok (25. 5.) otvorí týždeň v znamení prevažne zamračenej oblohy, pričom cez deň môžeme očakávať aj dážď. Severozápadný vietor môže v nárazoch dosiahnuť rýchlosť až 9 m/s. Teploty vzduchu sa budú pohybovať od najnižších ranných 9 až 7 °C do najvyšších denných 13 až 15 stupňov Celzia.

Utorok (26. 5.) bude dňom s prevažne zamračenou, večer vyjasnenou oblohou a v podvečerných hodinách aj s prehánkami. Prevažne severný vietor môže počas dňa dosiahnuť nárazovú rýchlosť až 11 m/s. Najnižšie ranné teploty vzduchu budú na úrovni 9 až 7 stupňov Celzia, zatiaľ čo najvyššie denné teploty vzduchu sa budú pohybovať od 15 do 17 °C.

Streda (27. 5.) bude v znamení prevažne polojasnej oblohy, z ktorej môže popoludní aj mierne pršať. Fúkať bude prevažne severný vietor, ktorý môže v nárazoch dosiahnuť rýchlosť až 12 m/s. Teploty vzduchu sa budú pohybovať od najnižších ranných 10 až 8 °C do najvyšších denných 17 až 19 stupňov Celzia.

Štvrtok (28. 5.) prinesie prevažne veľkú, večer menšiu oblačnosť, ktorá by mala popoludní priniesť aj mierne prehánky. Prevažne severný vietor môže počas dňa dosiahnuť nárazovú rýchlosť až 10 m/s. Najnižšie ranné teploty vzduchu budú na úrovni 10 až 8 stupňov Celzia, zatiaľ čo najvyššie denné teploty vzduchu sa budú pohybovať od 15 do 17 °C.

Piatok (29. 5.) bude v znamení zrána polojasnej, neskôr zamračenej oblohy, pričom večer môžeme očakávať aj dážď. Počas celého dňa bude fúkať silný severný vietor, ktorý môže v nárazoch dosiahnuť rýchlosť až 16 m/s. Teploty vzduchu sa budú pohybovať od najnižších ranných 8 až 6 °C do najvyšších denných 14 až 16 stupňov Celzia.

Sobota (30. 5.) bude víkendovým dňom s prevažne úplne zamračenou oblohou a dažďom. Fúkať bude prevažne severný vietor, ktorý môže v nárazoch dosiahnuť rýchlosť až 14 m/s. Najnižšie ranné teploty vzduchu budú na úrovni 10 až 8 °C, zatiaľ čo najvyššie denné teploty vzduchu sa budú pohybovať od 15 do 17 stupňov Celzia.

Nedeľa (31. 5.) zakončí mesiac máj v znamení veľkej oblačnosti s dažďovými prehánkami. Prevažne severný vietor môže počas dňa dosiahnuť nárazovú rýchlosť až 8 m/s. Teploty vzduchu sa budú pohybovať od najnižších ranných 10 až 8 °C do najvyšších denných 14 až 16 stupňov Celzia.

Aktuálnu teplotu, tlak, vlhkosť či zrážky z meteostanice v Sásovej nájdete na našej podstránke Počasie v Banskej Bystrici. A ako to v meste vyzerá v tejto chvíli, vám priblížia naše webkamery Banskej Bystrice.