Prvý júnový týždeň sa bude v Banskej Bystrici a okolí niesť v znamení striedavej oblačnosti, ktorá by mala najmä v závere týždňa priniesť viacero prehánok či búrok. Teploty vzduchu sa budú postupne zvyšovať a tie najvyššie denné prekročia v druhej polovici týždňa hranicu 20 stupňov Celzia.

Pondelok (1. 6.) otvorí mesiac jún v znamení spočiatku jasnej, neskôr polojasnej oblohy bez dažďových zrážok. Prevažne severný vietor môže v nárazoch dosiahnuť rýchlosť až 10 m/s. Teploty vzduchu sa budú pohybovať od najnižších ranných 12 až 10 °C do najvyšších denných 18 až 20 stupňov Celzia.

Utorok (2. 6.) bude dňom so spočiatku polojasnou, postupne jasnou oblohou, pričom počas dňa môžeme očakávať aj prehánky. Fúkať bude prevažne severný vietor, ktorý môže dosiahnuť nárazovú rýchlosť až 9 m/s. Najnižšie ranné teploty vzduchu budú na úrovni 11 až 9 °C, zatiaľ čo najvyššie denné teploty vzduchu sa budú pohybovať od 16 do 18 stupňov Celzia.

Streda (3. 6.) bude v znamení prevažne malej oblačnosti bez prehánok. Prevažne severný vietor môže v nárazoch dosiahnuť rýchlosť až 10 m/s. Najnižšie ranné teploty vzduchu budú na úrovni 9 až 7 °C, zatiaľ čo najvyššie denné teploty vzduchu sa budú pohybovať od 18 do 20 stupňov Celzia.

Štvrtok (4. 6.) prinesie spočiatku polojasnú, večer až zamračenú oblohu, z ktorej by však počas dňa pršať nemalo. Fúkať by mal len slabý premenlivý vietor a teploty vzduchu sa budú pohybovať od najnižších ranných 8 až 6 °C do najvyšších denných 20 až 22 stupňov Celzia.

Piatok (5. 6.) bude v znamení prevažne zamračenej oblohy, z ktorej by podľa meteorologických modulov malo pršať počas celého dňa. Prevažne južný vietor môže v nárazoch dosiahnuť rýchlosť až 14 m/s. Najnižšie ranné teploty vzduchu budú na úrovni 14 až 12 °C, zatiaľ čo najvyššie denné teploty vzduchu sa budú pohybovať od 23 do 25 stupňov Celzia.

Sobota (6. 6.)  bude víkendovým dňom s veľkou oblačnosťou, ktorá môže počas dňa priniesť aj mierne prehánky. Fúkať by mal len slabý premenlivý vietor a teploty vzduchu sa budú pohybovať od najnižších ranných 12 až 10 °C do najvyšších denných 23 až 25 stupňov Celzia.

Nedeľa (7. 6.) zakončí týždeň v znamení prevažne úplne zamračenej oblohy s výrazným dažďom počas celého dňa. Najnižšie ranné teploty vzduchu budú na úrovni 14 až 12 °C, zatiaľ čo najvyššie denné teploty vzduchu sa budú pohybovať od 20 do 22 stupňov Celzia.

Aktuálnu teplotu, tlak, vlhkosť či zrážky z meteostanice v Sásovej nájdete na našej podstránke Počasie v Banskej Bystrici. A ako to v meste vyzerá v tejto chvíli, vám priblížia naše webkamery Banskej Bystrice.