Jar je už v plnom prúde a v Banskej Bystrici a okolí sme si už zvykli na príjemné počasie. Veľa slnečných lúčov a teploty vzduchu atakujúce hranicu 20 stupňov Celzia si užijeme aj v nasledujúcom aprílovom týždni. Obloha by mala byť v úvode týždňa úplne jasná, oblačnosť bude od štvrtku postupne pribúdať. Úhrn dažďových zrážok sa podľa meteorologických modulov nepredpokladá.

Pondelok (20. 4.) otvorí týždeň v znamení prevažne úplne jasnej oblohy bez dažďových zrážok. Fúkať bude prevažne juhozápadný vietor, ktorý dosiahne popoludní v nárazoch rýchlosť až 8 m/s. Teploty vzduchu sa budú pohybovať od najnižších ranných 5 až 3 °C do najvyšších denných 15 až 17 stupňov Celzia.

Utorok (21. 4.) bude dňom s minimálnou oblačnosťou bez dažďových prehánok a fúkať bude len slabý premenlivý vietor. Najnižšie ranné teploty vzduchu budú na úrovni 4 až 2 °C, zatiaľ čo najvyššie denné teploty vzduchu sa budú pohybovať od 18 do 20 stupňov Celzia.

Streda (22. 4.) bude tak ako predošlé dni v znamení prevažne úplne jasnej oblohy bez zrážok. Juhovýchodný vietor môže popoludní dosiahnuť nárazovú rýchlosť až 8 m/s. Teploty vzduchu sa budú pohybovať od najnižších ranných 5 až 3 °C do najvyšších denných 16 až 18 stupňov Celzia.

Štvrtok (23. 4.) prinesie už aj oblačnosť, ktorá by mala byť najväčšia v popoludňajších hodinách. Pršať by však napriek tomu nemalo. Severný vietor môže podvečer dosiahnuť nárazovú rýchlosť až 10 m/s. Najnižšie ranné teploty vzduchu budú na úrovni 5 až 3 °C, zatiaľ čo najvyššie denné teploty vzduchu sa budú pohybovať od 17 do 19 stupňov Celzia.

Piatok (24. 4.) bude s znamení premenlivej oblačnosti, ktorá bude najväčšia popoludní, no úhrn zrážok by priniesť nemala. Najnižšie ranné teploty vzduchu budú na úrovni 7 až 5 °C, zatiaľ čo najvyššie denné teploty vzduchu sa budú pohybovať od 17 do 19 stupňov Celzia.

Sobota (25. 4.) bude dňom s prevažne zamračenou oblohou, opäť však bez dažďových zrážok. Západný vietor môže popoludní až večer dosiahnuť nárazovú rýchlosť až 12 m/s. Teploty vzduchu sa budú pohybovať od najnižších ranných 7 až 5 °C do najvyšších denných 18 až 20 stupňov Celzia.

Nedeľa (26. 4.) zakončí týždeň v znamení spočiatku jasnej, popoludní až večer zamračenej oblohy. Vo večerných hodinách môžeme očakávať aj dažďové prehánky. Počas celého dňa bude fúkať silnejší severozápadný vietor v rýchlosti až 12 m/s a teploty vzduchu sa budú pohybovať od najnižších ranných 8 až 6 °C do najvyšších denných 18 až 20 stupňov Celzia.

Aktuálnu teplotu, tlak, vlhkosť či zrážky z meteostanice v Sásovej nájdete na našej podstránke Počasie v Banskej Bystrici. A ako to v meste vyzerá v tejto chvíli, vám priblížia naše webkamery Banskej Bystrice.