Posledný júlový týždeň bude v Banskej Bystrici a okolí prevažne jasný a bez výrazných zrážok. Veľa slnečných lúčov si užijeme hlavne cez víkend, kedy sa teploty môžu vyšplhať miestami aj na 31 °C.

Pondelok (22.5.) má byť prevažne jasný, prípadne len s malou oblačnosťou. Teploty sa budú pohybovať  v rozmedzí od ranných 16 do  maximálnych denných 28 stupňov Celzia.

Utorok (23.7.) prinesie v ranných hodinách zvýšenú oblačnosť, ktorá popoludní ustúpi. Ranné teploty vystúpia na 18 °C. Najvyššia denná teplota bude na rozmedzí 22 až 24 stupňov Celzia.

Streda (24.7.) bude ako v predchádzajúce dni, pričom v ranných hodinách môže pretrvávať zvýšená oblačnosť. Teploty vzduchu sa budú pohybovať od ranných 16 do popoludňajších 26 °C.

Štvrtok (25.7.) bude v znamení postupného oteplenia. Najnižšie ranné teploty by nemali klesnúť pod 18 °C, zatiaľ čo cez deň môžu dosiahnuť až 28 stupňov Celzia. Obloha by mala byť počas celého dňa jasná až polojasná.

Piatok (26.7.) odštartuje víkend v znamení jasnej oblohy. Ranné teploty budú na úrovni 18 °C a cez deň sa vzduch zohreje na príjemných 28 až 30 stupňov Celzia.

Sobota (27.7.) má byť opäť typickým letným dňom. Obloha bude jasná a slnečných lúčov si užijeme požehnane. Najnižšie ranné teploty budú na úrovni 18 až 20 °C a najvyššie denné teploty sa budú pohybovať od 29 do 31 stupňov Celzia.

Nedeľa (28.7.) zakončí víkend aj týždeň taktiež v znamení úplne jasnej oblohy. Teploty sa takisto ako v predošlých dňoch budú pohybovať od najnižších ranných 18 °C do najvyšších denných 31 stupňov Celzia.

Aktuálnu teplotu, tlak, vlhkosť či zrážky z meteostanice v Sásovej nájdete na našej podstránke Počasie v Banskej Bystrici. A ako to v meste vyzerá v tejto chvíli, vám priblížia naše webkamery Banskej Bystrice.