Týždeň, na ktorého konci nás čaká tridsiate výročie Nežnej revolúcie sa bude niesť v znamení typického jesenného počasia. Najmä v strede týždňa môžeme očakávať zamračenú oblohu a dážď. Víkend by mal naopak priniesť príjemnejšie teploty vzduchu a jasnejšiu oblohu. 

Pondelok (11. 11.) otvorí týždeň v znamení prevažne jasnej až polojasnej oblohy bez dažďových zrážok. Teploty vzduchu sa budú pohybovať od najnižších ranných 2 až 0 °C do najvyšších denných 6 až 8 stupňov Celzia. Fúkať bude len slabý premenlivý vietor.

Utorok (12. 11.) prinesie návrat zvýšenej oblačnosti. Najmä v popoludňajších až večerných hodinách môžeme očakávať dážď. Najnižšie ranné teploty vzduchu budú na úrovni 2 až 0 °C, zatiaľ čo najvyššie denné teploty sa budú pohybovať od 10 do 12 stupňov Celzia.

Streda (13. 11.) by mala byť v rámci týždňa najdaždivejším dňom. Prehánky môžeme očakávať počas celého dňa. Teploty vzduchu sa budú pohybovať od najnižších ranných 8 až 6 °C do najvyšších denných 11 až 13 stupňov Celzia.

Štvrtok (14. 11.) bude v znamení prevažne zamračenej oblohy, z ktorej by malo zapršať najmä v dopoludňajších hodinách. Najnižšie ranné teploty vzduchu budú na úrovni 10 až 8 °C, zatiaľ čo najvyššie denné teploty sa budú pohybovať od 10 do 12 stupňov Celzia.

Piatok (15. 11.) zakončí pracovný týždeň v znamení pokračujúcej zvýšenej oblačnosti. Mierne prehánky môžeme očakávať aj počas tohto dňa. Teploty vzduchu sa budú pohybovať od najnižších ranných 10 až 8 °C do najvyšších denných 11 až 13 stupňov Celzia.

Sobota (16. 11.) prinesie zníženie oblačnosti a obloha sa oproti predošlým dňom vyjasní. Dážď sa v tento deň nepredpokladá. Najnižšie ranné teploty vzduchu budú na úrovni 9 až 7 °C, zatiaľ čo najvyššie denné teploty sa budú pohybovať od 13 do 15 stupňov Celzia.

Nedeľa (17. 11.) zakončí týždeň v znamení jasnej až polojasnej oblohy, z ktorej by zapršať počas celého dňa nemalo. Teploty vzduchu sa budú pohybovať od najnižších ranných 10 až 8 °C do najvyšších denných 13 až 15 stupňov Celzia.

Aktuálnu teplotu, tlak, vlhkosť či zrážky z meteostanice v Sásovej nájdete na našej podstránke Počasie v Banskej Bystrici. A ako to v meste vyzerá v tejto chvíli, vám priblížia naše webkamery Banskej Bystrice.