Celý nasledujúci týždeň budú v meste pod Urpínom prevládať oblačné dni s výnimkou sobotného dopoludnia a nedele, ktoré by mala byť polojasné. V utorok zas môžeme očakávať denné teploty nad desať stupňov Celzia.

pocasie sidlisko oblakyPondelok (1.2.) prinesie najnižšie ranné teploty od -1 do -3 stupne Celzia. Ráno a večer bude zväčšená oblačnosť, no celý deň by mala prevládať prevažne malá oblačnosť. Mesto však bude zrána ponorené do hmly. Najvyššia denná teplota sa bude pohybovať v rozmedzí od +4 až do +6 stupňov Celzia. Na prvý februárový deň vydal Slovenský hydrometeorologický ústav v našom okrese aj výstrahy 1. stupňa, ktoré sa týkajú vetra a tvorby snehových jazykov vo vyšších polohách.

Utorok (2.2) sa ponesie v znamení oblačného dňa, no s výrazne vyššími dennými teplotami, aké budú prevládať počas pondelkového dňa. Teploty v utorok sa môžu vyšplhať na úroveň od +10 až do +12 stupňov Celzia. Počas tohto dňa bude stále platiť výstraha 1. stupňa pre vietor, a to do 18-tej hodiny.

Streda (3.2.) bude počas celého dňa zamračená. Teploty oproti utorku mierne poklesnú, najvyššia denná teplota by sa mala pohybovať na úrovni okolo sedem stupňov Celzia.

Štvrtok (4.2.) má byť opäť v znamení oblačného dňa, no v poobedňajších hodinách môže dôjsť k zmenšeniu oblačnosti. Štvrtok prinesie znova nižšie denné teploty, ktoré sa budú pohybovať v rozmedzí od +1 do +3 stupňov Celzia.

Piatok (5.2.) má byť tak ako predchádzajúce dni zamračený. Ranné teploty v tomto dni budú na úrovni okolo mínus troch stupňov Celzia a maximálna denná teplota by nemala prekročiť hranicu plus štyri stupne Celzia.

Sobota (6.2.) bude ráno prevažne polooblačná a pod bodom mrazu, no už počas obedňajších hodín sa obloha opäť zamračí. Teploty vzduchu porastú oproti ranným teplotám na úroveň okolo plus šesť stupňov Celzia.

Nedeľa (7.2.) prinesie mestu pod Urpínom na záver týždňa ráno najskôr polojasnú oblohu. Počas dňa by malo byť prevažne jasno, no k večeru opäť zamračí. Maximálna denná teplota má byť okolo plus sedem stupňov Celzia.

Ako to v meste vyzerá v tejto chvíli, vám priblížia naše webkamery Banskej Bystrice.