Druhý septembrový týždeň bude v znamení prichádzajúceho jesenného počasia. Najdaždivejším dňom bude pondelok, pričom prehánky môžeme očakávať aj vo štvrtok. Teploty vzduchu nebudú v Banskej Bystrici a okolí vysoko presahovať hranicu 20 stupňov Celzia.

Pondelok (9.9.) otvorí týždeň v znamení prevažne zamračenej oblohy. Dážď môžeme očakávať počas celého dňa, v najväčšej miere dopoludnia. Teploty vzduchu sa budú pohybovať od najnižších ranných 14 °C do najvyšších denných 18 stupňov Celzia.

Utorok (10.9.) bude s jasnou až polojasnou oblohou. Dažďové prehánky sa podľa meteorologických modulov nepredpokladajú. Najnižšie ranné teploty budú na úrovni 10 až 8 stupňov Celzia, zatiaľ čo najvyššie denné teploty sa budú pohybovať od 17 do 19 stupňov Celzia.

Streda (11.9) bude v znamení prevažne polojasnej oblohy, z ktorej by dažďové zrážky spadnúť nemali. Teploty vzduchu sa budú v Banskej Bystrici a okolí pohybovať od najnižších ranných 10 až 8 °C do najvyšších denných 18 až 20 stupňov Celzia.

Štvrtok (12.9.) prinesie spočiatku miernu, k večeru zvýšenú oblačnosť. Tentokrát by nemali chýbať ani dažďové prehánky, či búrky. Najnižšie ranné teploty vzduchu budú na úrovni 14 až 12 °C, zatiaľ čo najvyššie denné teploty sa budú pohybovať od 23 do 25 stupňov Celzia.

Piatok (13.9) bude v znamení prevažne jasnej až polojasnej oblohy. Prehánky môžu zasiahnuť región vo večerných hodinách. Teploty vzduchu sa budú pohybovať od najnižších ranných 14 do 12 °C do najvyšších denných 22 až 24 stupňov Celzia.

Sobota (14.9.) prinesie počas celého dňa zvýšenú oblačnosť. Prehánky či búrky sa pre tento deň nepredpokladajú. Najnižšie ranné teploty sa budú pohybovať od 14 do 12 stupňov Celzia, zatiaľ čo najvyššie denné teploty budú na úrovni 20 až 22 °C.

Nedeľa (15.9.) zakončí víkend aj týždeň v znamení polojasnej oblohy. Dážď sa môže vyskytnúť v podvečerných hodinách. Teploty vzduchu sa budú pohybovať od najnižších ranných 10 až 8 °C do najvyšších denných 13 až 15 stupňov Celzia.

Aktuálnu teplotu, tlak, vlhkosť či zrážky z meteostanice v Sásovej nájdete na našej podstránke Počasie v Banskej Bystrici. A ako to v meste vyzerá v tejto chvíli, vám priblížia naše webkamery Banskej Bystrice.