Ani v nasledujúcom týždni sa nedočkáme očakávaného a žiaduceho oteplenia. Počas celého týždňa nás v Banskej Bystrici čaká sychravé počasie a zamračená obloha. Denné teploty vzduchu počas týždňa len zriedka prekročia 10 stupňov Celzia.

Pondelok (6.5.) bude prevažne zamračený. Očakávať môžeme aj zrážky, a to najmä vo večerných hodinách. Najnižšia ranná teplota bude na úrovní 5 až 3 °C. Denná teplota vzduchu sa v Banskej bystrici príliži od tej rannej nezmení a bude sa pohybovať v rozmedzí  5 až 7 stupňov Celzia.

Utorok (7.5.) bude prevažne polooblačný. Zmenšená oblačnosť bude na oblohe bude v ranných a večerných hodinách. Najnižšia ranná teplota bude na úrovni 4 až 2 °C. Najvyššia denná teplota presiahne hranicu 10 stupňov Celzia.

Streda (8.5.) bude polooblačná, k večeru až úplne zamračená. Dažďové prehánky by však spadnúť nemali. Najnižšia ranná teplota sa bude pohybovať okolo 3 stupňov Celzia, zatiaľ čo denná teplota vzduchu sa vyšplhá na 14 stupňov Celzia.

Štvrtok (9.5.) bude v znamení zamračenej oblohy počas celého dňa. Čakajú nás aj dažďové prehánky, ktoré budú trvať počas celého dňa. Ranné aj denné teploty vzduchu budú podobné a budú sa pohybovať na úrovni 7 až 9 stupňov Celzia.

Piatok (10.5.) bude opäť v znamení zamračenej oblohy, ale teploty sa zvýšia. Tie ranné sa budú pohybovať okolo 9 stupňov Celzia. Teplota vzduchu cez deň môže dosiahnuť až 14 stupňov Celzia. Dažďové prehánky nás čakajú hlavne v popoludňajších hodinách.

Sobota (11.5.) bude z celého týždňa najteplejším dňom. Obloha bude polooblačná až zamračená a prípadné zrážky môžu spadnúť okolo obeda. Najnižšie ranné teploty sa budú pohybovať od 6 do 8 stupňov Celzia a najvyššia denná teplota vzduchu sa vyšplhá na 16 °C.

Nedeľa (12.5.) bude v znamení zamračenej oblohy. Počas celého dňa môžeme očakávať dažďové prehánky. Teploty vzduchu sa budú počas celého dňa pohybovať na úrovni okolo 10 stupňov Celzia.

Aktuálnu teplotu, tlak, vlhkosť či zrážky z meteostanice v Sásovej nájdete na našej podstránke Počasie v Banskej Bystrici. A ako to v meste vyzerá v tejto chvíli, vám priblížia naše webkamery Banskej Bystrice.