Počas nasledujúceho týždňa nás bude v Banskej Bystrici sprevádzať prevažne daždivé počasie, pričom s prehánkami či búrkami treba podľa meteorologických modulov počítať takmer počas každého z nasledujúcich siedmich dní. 

Pondelok (12. 7.) otvorí týždeň v znamení veľkej oblačnosti, z ktorej majú dopoludnia ale aj v neskorých večerných hodinách prameniť prehánky či búrky. Počas tohto dňa bude na celom Slovensku platiť aj výstraha 1. stupňa pred búrkami. Prevažne severný vietor dosiahne v nárazoch rýchlosť 6 až 8 m/s. Z denných 26 až 28 sa v noci ochladí na 19 až 17 °C.

Utorok (13. 7.) bude dňom s polojasnou oblohou. Počas tohto dňa sa môžu miestami vyskytnúť aj mierne prehánky. Fúkať bude prevažne juhovýchodný vietor, ktorý v nárazoch dosiahne rýchlosť 6 až 8 m/s. Teplota vzduchu sa bude pohybovať od najvyšších denných 29 až 31 do nočných 19 až 17 stupňov Celzia.

Streda (14. 7.) prinesie prevažne veľkú oblačnosť, ktorú majú sprevádzať aj prehánky a búrky. Teplota vzduchu sa cez deň vyšplhá na 30 až 32, v noci klesne na 20 až 18 stupňov Celzia.

Štvrtok (15. 7.) bude dňom s premenlivou oblačnosťou. Aj počas tohto dňa treba počítať s dažďom. Teplota vzduchu cez deň dosiahne 26 až 28 stupňov Celzia. V noci sa ochladí na 18 až 16 °C.

Piatok (16. 7.) prinesie taktiež premenlivú oblačnosť. S dažďom a búrkami treba počítať vo večerných hodinách. Teplota vzduchu sa bude pohybovať od najvyšších denných 26 až 28 do nočných 18 až 16 °C.

Sobota (17. 7.) bude víkendovým dňom s prevažne zamračenou oblohou, z ktorej by malo pršať najmä v druhej polovici dňa. Opäť môžeme očakávať aj búrky. Teplota vzduchu z denných 25 až 27 v noci klesne na 18 až 16 stupňov Celzia.

Nedeľa (18. 7.) zakončí týždeň v znamení premenlivej oblačnosti, pričom pršať by malo najmä v druhej polovici dňa. Teplota vzduchu sa cez deň vyšplhá na 26 až 28, v noci klesne na 18 až 16 °C.

Aktuálnu teplotu, tlak, vlhkosť či zrážky z meteostanice v Sásovej nájdete na našej podstránke Počasie v Banskej Bystrici. A ako to v meste vyzerá v tejto chvíli, vám priblížia naše webkamery Banskej Bystrice.