Podobne ako počas predošlých dní, aj v nasledujúcom týždni nás bude v Banskej Bystrici trápiť dážď. Najvýdatnejšie bude pršať v pondelok a s prehánkami treba počítať aj počas ďalších dní.  Návrat letných teplôt je zatiaľ v nedohľadne. 

Pondelok (17. 5.) otvorí týždeň v znamení prevažne zamračenej oblohy a výdatného úhrnu dažďových zrážok počas celého dňa. Prevažne južný vietor bude v nárazoch fúkať rýchlosťou 9 až 12 m/s. Z denných 12 až 14 sa v noci ochladí na 9 až 7 stupňov Celzia.

Utorok (18. 5.) prinesie spočiatku veľkú oblačnosť, z ktorej majú počas dňa prameniť aj prehánky. Obloha sa k večeru vyjasní. Prevažne severný vietor dosiahne v nárazoch rýchlosť 7 až 9 m/s. Teplota vzduchu z denných 14 až 16 v noci klesne na 8 až 6 °C.

Streda (19. 5.) bude dňom s premenlivou oblačnosťou. Počas dňa môžeme očakávať aj mierne prehánky. Teplota vzduchu cez deň dosiahne 13 až 15 °C. V noci sa ochladí na 9 až 7 stupňov Celzia.

Štvrtok (20. 5.) sa bude niesť v znamení prevažne polojasnej oblohy, z ktorej by podľa meteorologických modulov malo v druhej polovici dňa aj mierne pršať. Teplota vzduchu z denných 14 až 16 v noci klesne na 8 až 6 °C.

Piatok (21. 5.) prinesie návrat veľkej oblačnosti. Zo zamračenej oblohy by malo pršať najmä v druhej polovici dňa. Teplota vzduchu cez deň dosiahne 16 až 18 °C. V noci sa ochladí na 8 až 6 stupňov Celzia.

Sobota (22. 5.) bude víkendovým dňom s prevažne zamračenou oblohou, pričom počas celého dňa môžeme očakávať úhrn zrážok. Teplota vzduchu sa bude pohybovať od denných 14 až 16 do nočných 8 až 6 °C.

Nedeľa (23. 5.) zakončí týždeň v znamení polojasnej oblohy. Aj počas tohto dňa by nás mali potrápiť prehánky. Teplota vzduchu z denných 15 až 17 v noci klesne na 8 až 6 stupňov Celzia.

Aktuálnu teplotu, tlak, vlhkosť či zrážky z meteostanice v Sásovej nájdete na našej podstránke Počasie v Banskej Bystrici. A ako to v meste vyzerá v tejto chvíli, vám priblížia naše webkamery Banskej Bystrice.