Nasledujúci týždeň sa bude v Banskej Bystrici a okolí niesť v znamení prevažne daždivého počasia. V úvode týždňa môžeme očakávať viacero búrok, pred ktorými vydal SHMÚ aj výstrahu 2. stupňa. Pršať by nemalo počas piatka a soboty, kedy môžeme čakať množstvo slnka a teploty atakujúce tridsiatku.

Pondelok (17. 8.) otvorí týždeň v znamení prevažne úplne zamračenej oblohy, z ktorej by malo pršať najmä v prvej polovici dňa. SHMÚ vydal pre tento deň aj výstrahu 2. stupňa pred búrkami v okrese Banská Bystrica. Teplota vzduchu sa bude počas dňa pohybovať od 16 do 23 °C.

Utorok (18. 8.) prinesie opäť veľkú oblačnosť a úhrn zrážok. Ten by mal pretrvávať od ranných do popoludňajších hodín a SHMÚ vydal aj pre tento deň výstrahu 2. stupňa pred búrkami v banskobystrickom okrese. Teplota vzduchu sa bude pohybovať v rozmedzí 17 až 23 stupňov Celzia.

Streda (19. 8.) sa bude niesť v znamení prevažne úplne zamračenej oblohy, z ktorej by malo pršať najmä v popoludňajších až večerných hodinách. Z ranných 16 °C sa cez deň oteplí na maximálnych 24 stupňov Celzia.

Štvrtok (20. 8.) už prinesie postupný ústup oblačnosti a obloha by sa mala k večeru vyjasniť, no vylúčené nie sú ani prehánky. Teplota vzduchu sa vyšplhá z ranných 17 až 15 na najvyšších denných 24 až 26 stupňov Celzia.

Piatok (21. 8.) by mal byť v meste pod Urpínom slnečný. Obloha bude prevažne jasná a bez zrážok, pričom sa oproti úvodu týždňa oteplí, keď sa teplota vzduchu z ranných 15 vyšplhá na denných 27 až 29 °C.

Sobota (22. 8.) bude víkendovým dňom prevažne jasnou oblohou, na ktorej by sa oblaky mali ukázať až večer. Z ranných 18 až 16 sa cez deň oteplí na 27 až 29 stupňov Celzia.

Nedeľa (23. 8.) zakončí týždeň v znamení návratu oblačnosti a dažďa. Obloha bude prevažne zamračená a pršať by malo najmä dopoludnia. Teplota vzduchu sa bude pohybovať v rozmedzí 18 až 24 °C.

Aktuálnu teplotu, tlak, vlhkosť či zrážky z meteostanice v Sásovej nájdete na našej podstránke Počasie v Banskej Bystrici. A ako to v meste vyzerá v tejto chvíli, vám priblížia naše webkamery Banskej Bystrice.