Aj počas druhého májového týždňa treba v Banskej Bystrici počítať s prehánkami. Maximálne denné teploty vzduchu oproti predchádzajúcim dňom mierne poklesnú, pod hranicu dvadsiatich stupňov Celzia.

Pondelok (6. 5.) bude sprevádzať prevažne polojasná obloha, ktorú zaplnia oblaky výraznejšie k večeru, kedy sa majú vyskytnúť prehánky. Prvý deň v týždni bude najteplejší, s teplotami vzduchu v rozmedzí najnižších ranných 12 a najvyšších denných 22 °C, pričom pocitovo bude o pár stupňov teplejšie. Popoludní nás trochu schladí južný vietor.

Utorok (7. 5.) bude oblačný až zamračený. Očakávať tak môžeme aj prehánky, a to najmä vo večerných až nočných hodinách, ale spŕchnuť môže aj počas dňa. Z ranných 12 až 14 sa v priebehu dňa oteplí na 18 až 20 stupňov Celzia.

Streda (8. 5.) prinesie zamračenú oblohu a dážď, s ktorým treba v meste pod Urpínom počítať počas celého dňa. Vzduch sa z ranných 10 až 12 cez deň zohreje na 15 až 17 °C.

Štvrtok (9. 5.) už bude sprevádzať vyjasnená obloha. Oproti predošlým dňom bude o čosi teplejšie, cez deň do 21 stupňov Celzia.

Piatok (10. 5.) sa má niesť v znamení premenlivej, ale prevažne veľkej oblačnosti, z ktorej môžu v druhej polovici dňa prameniť prehánky. Teplota vzduchu cez deň dosiahne maximálne 19 °C.

Sobota (11. 5.) má byť podľa predbežnej predpovede polooblačná až oblačná, s nízkym rizikom dažďa a teplotou vzduchu do 18 stupňov Celzia.

Nedeľa (12. 5.) má priniesť prevažne veľkú oblačnosť, pričom podľa meteorologických modelov SHMÚ má aj pršať. Očakávať môžeme dennú teplotu vzduchu do 18 °C.

Aktuálnu teplotu, tlak, vlhkosť či zrážky z meteostanice v centre Banskej Bystrice a Sásovej nájdete na našej podstránke Počasie v Banskej Bystrici. A ako to v meste vyzerá v tejto chvíli, vám priblížia naše webkamery Banskej Bystrice.