Počas nasledujúceho týždňa môžeme v Banskej Bystrici očakávať horúčavy s teplotami vzduchu presahujúcimi hranicu 30 °C. Obloha bude až do piatka prevažne jasná až polojasná. S prehánkami a búrkami treba počítať až cez víkend.

Pondelok (5. 7.) bude sviatočným dňom so spočiatku jasnou, k večeru polojasnou oblohou, z ktorej by pršať podľa meteorologických modulov nemalo. Prevažne juhozápadný vietor bude v nárazoch fúkať rýchlosťou 8 až 10 m/s. Teplota vzduchu sa bude pohybovať od najvyšších denných 25 až 27 do nočných 15 až 13 °C.

Utorok (6. 7.) prinesie jasnú oblohu bez úhrnu zrážok. Juhozápadný vietor zafúka popoludní v nárazoch rýchlosťou 6 až 8 m/s. Teplota vzduchu sa cez deň vyšplhá na 28 až 30 °C. V noci sa ochladí na 16 až 14 stupňov Celzia.

Streda (7. 7.) bude taktiež slnečným dňom s minimálnou oblačnosťou bez prehánok. Teplota vzduchu sa cez deň vyšplhá na 30 až 32, v noci klesne na 19 až 17 °C.

Štvrtok (8. 7.) sa bude niesť v znamení jasnej až polojasnej oblohy, z ktorej opäť pršať nemá. Opäť bude horúco, keď teplota vzduchu cez deň dosiahne 31 až 33 °C. V noci sa ochladí na 20 až 18 stupňov Celzia.

Piatok (9. 7.) prinesie spočiatku jasnú oblohu. V druhej polovici dňa sa však už oblačnosť zväčší a vo večerných až nočných hodinách môžeme očakávať aj prehánky či búrky. Teplota vzduchu z najvyšších denných 30 až 32 v noci klesne na 19 až 17 °C.

Sobota (10. 7.) bude daždivým víkendovým dňom s veľkou oblačnosťou. Z prevažne zamračenej oblohy má pršať počas celého dňa, pričom očakávať môžeme aj búrky. Teplota vzduchu sa bude pohybovať od denných 25 až 27 do nočných 18 až 16 stupňov Celzia.

Nedeľa (11. 7.) zakončí týždeň v znamení vyjasnenej oblohy, z ktorej však môže miestami pršať. Z najvyšších denných 27 až 29 sa v noci ochladí na 19 až 17 °C.

Aktuálnu teplotu, tlak, vlhkosť či zrážky z meteostanice v Sásovej nájdete na našej podstránke Počasie v Banskej Bystrici. A ako to v meste vyzerá v tejto chvíli, vám priblížia naše webkamery Banskej Bystrice.