Druhý májový týždeň prinesie ešte typicky bláznivé aprílové počasie. Striedať sa budú teplé dni s chladnými, ale aj prízemné mrazy s príjemnými rannými teplotami.

Pondelok (8.5.) má byť prevažne jasno alebo len malá oblačnosť. Ranná teplota vzduchu sa bude pohybovať od 9 do 11 stupňov Celzia. Počas dňa očakávame najvyššiu teplotu vzduchu v rozmedzí 16 až 18 stupňov Celzia.

Utorok (9.5.) má priniesť spočiatku zamračenú oblohu, k večeru prevažne už len malú oblačnosť. Najvyššia denná teplota vzduchu v porovnaní s pondelkom poklesne, a to na hodnoty 12 až 14 stupňov Celzia. Ranná teplota vzduchu bude od 8 až do 10 stupňov Celzia.

Streda (10.5.) bude oblačná s rannou teplotou okolo tri stupne Celzia. V ranných hodinách musíme počítať aj s prízemným mrazom, kvôli ktorému Slovenský hydrometeorologický ústav vydal výstrahu prvého stupňa. Najvyššia denná teplota vzduchu bude do 10 stupňov Celzia. V podvečerných hodinách očakávame aj slabšie dažďové prehánky.

Štvrtok (11.5.) bude polooblačno. Teploty vzduchu budú v rozmedzí od ranných 7 až do popoludňajších 16 stupňov Celzia.

Piatok (12.5.) má priniesť zamračenú oblohu a k večeru intenzívne dažďové prehánky. Teploty vzduchu budú v rozmedzí od ranných 12 až do popoludňajších 18 stupňov Celzia.

Sobota (13.5.) prinesie prevažne polooblačnú oblohu a rannú teplotu okolo trinásť stupňov Celzia. Teplota vzduchu počas dňa bude približne na úrovni do 19 stupňov Celzia. Počas celého dňa treba počítať s dažďovými prehánkami.

Nedeľa (14.5.) má byť oblačná. Teploty vzduchu budú v rozmedzí od ranných 14 až do popoludňajších 18 stupňov Celzia. V čase okolo obeda a podvečer by sme mali počítať aj s dažďom.

A ako to v meste vyzerá v tejto chvíli, vám priblížia naše webkamery Banskej Bystrice. Aktuálnu teplotu, tlak, vlhkosť či zrážky z meteostanice v Sásovej nájdete na našej podstránke Počasie v Banskej Bystrici.