Podobne ako v nedeľu, aj v úvode nasledujúceho týždňa môžeme v Banskej Bystrici očakávať veľkú oblačnosť a dážď. Prehánky nás potrápia počas nasledujúcich dní až do štvrtka. S príchodom víkendu by sa už mala obloha vyjasniť.

Pondelok (19. 4.) otvorí týždeň v znamení pretrvávajúcej veľkej oblačnosti a úhrnu dažďových zrážok. Podľa meteorologických modulov by malo pršať najmä popoludní. Fúkať bude len slabý premenlivý vietor. Teplota vzduchu z denných 10 až 12 v noci klesne na 5 až 3 stupne Celzia.

Utorok (20. 4.) prinesie zrána malú, počas dňa už zväčšenú oblačnosť. Dážď môžeme očakávať v druhej polovici dňa. Fúkať bude opäť len slabý premenlivý vietor. Teplota vzduchu cez deň dosiahne 12 až 14 °C. V noci sa ochladí na 5 až 3 stupne Celzia.

Streda (21. 4.) bude dňom s premenlivou oblačnosťou. Podľa meteorologických modulov môžeme dažďové prehánky očakávať v popoludňajších hodinách. Teplota vzduchu sa cez deň vyšplhá na 14 až 16, v noci klesne na 6 až 4 °C.

Štvrtok (22. 4.) bude prevažne zamračený, pričom v popoludňajších až večerných hodinách má v Banskej Bystrici aj pršať. Teplota vzduchu sa bude pohybovať od denných 11 až 13 do nočných 3 až 1 °C.

Piatok (23. 4.) prinesie premenlivú oblačnosť, z ktorej by už úhrn dažďových zrážok prameniť nemal. Teplota vzduchu z denných 9 až 11 v noci klesne na 3 až 1 stupeň Celzia.

Sobota (24. 4.) bude slnečným víkendovým dňom s jasnou až polojasnou oblohou bez zrážok. Teplota vzduchu sa bude pohybovať od denných 10 až 12 do nočných 3 až 1 °C.

Nedeľa (25. 4.) zakončí týždeň v znamení jasnej až polojasnej oblohy. Dážď počas tohto dňa očakávať nemusíme. Teplota vzduchu sa cez deň vyšplhá na 13 až 15 stupňov Celzia. V noci sa ochladí na 5 až 3 °C.

Aktuálnu teplotu, tlak, vlhkosť či zrážky z meteostanice v Sásovej nájdete na našej podstránke Počasie v Banskej Bystrici. A ako to v meste vyzerá v tejto chvíli, vám priblížia naše webkamery Banskej Bystrice.