Počas nasledujúceho týždňa musíme v Banskej Bystrici počítať s úhrnom zrážok. V prvej polovici týždňa môžeme očakávať dážď, ktorý vďaka ochladeniu v závere týždňa vystrieda podľa meteorologických modulov sneženie.

Meteorológovia varujú pred vetrom na horách. Výstraha 1. stupňa bude platiť počas pondelka, kedy má vietor v banskobystrickom okrese nad pásmom lesa miestami dosiahnuť v nárazoch rýchlosť 30 až 37 m/s. Na utorok od 15.00 h zas vydal SHMÚ výstrahu 2. stupňa pred vetrom na horách, ktorý môže v okrese v polohách nad 1 500 m dosiahnuť nárazovú rýchlosť 38 až 44 m/s.

Pondelok (3. 1.) prinesie ráno a večer veľkú, popoludní zmenšenú oblačnosť, z ktorej má prameniť aj dážď. Severozápadný vietor dosiahne popoludní v nárazoch rýchlosť až 11 m/s. Aj naďalej bude vzhľadom na ročné obdobie teplo, keď sa teploty vzduchu cez deň vyšplhajú na +7 až +9 °C. V noci sa ochladí na +3 až +1 stupeň Celzia.

Utorok (4. 1.) bude zamračený, pričom najmä v skorých ranných hodinách, ale aj počas dňa, treba počítať s dažďom. Počas tohto dňa má v Banskej Bystrici fúkať len slabý premenlivý vietor. Teploty vzduchu sa budú pohybovať od denných +5 až +7 do nočných +3 °C.

Streda (5. 1.) bude dňom s pretrvávajúcou veľkou oblačnosťou, ktorú má cez deň sprevádzať dážď, večer už aj sneženie. Teploty vzduchu z denných +4 až +6 v noci klesnú na +2 až 0 stupňov Celzia.

Štvrtok (6. 1.) má byť taktiež zamračený. Oproti predošlým dňom sa ochladí, keď sa teploty vzduchu cez deň vyšplhajú len na +2 až +4 a v noci klesnú na -4 až -6 °C. Vďaka ochladeniu vystriedajú dážď snehové prehánky.

Piatok (7. 1.) sa má podľa predbežnej predpovede niesť v znamení vyjasnenej oblohy, z ktorej pršať ani snežiť počas tohto dňa v meste pod Urpínom nemá. Teploty vzduchu sa budú pohybovať od denných 0 až +2 do nočných -2 až -4 stupňov Celzia.

Sobota (8. 1.) prinesie návrat veľkej oblačnosti, z ktorej majú prameniť aj snehové prehánky. Z najvyšších denných -1 až +1 sa v noci ochladí na -3 až -5 °C.

Nedeľa (9. 1.) zakončí týždeň v duchu vyjasnenej oblohy, z ktorej má snežiť len v skorých ranných hodinách. Teploty vzduchu sa budú pohybovať v rozmedzí denných 0 až +2 a nočných -5 až -7 stupňov Celzia.

Aktuálnu teplotu, tlak, vlhkosť či zrážky z meteostanice v Sásovej nájdete na našej podstránke Počasie v Banskej Bystrici. A ako to v meste vyzerá v tejto chvíli, vám priblížia naše webkamery Banskej Bystrice.