Zatiaľ čo posledný októbrový deň a sviatočný utorok bude sprevádzať množstvo slnečných lúčov, v druhej polovici týždňa môžeme v Banskej Bystrici očakávať ochladenie a cez víkend aj dážď.

Pondelok (31. 10.) bude meste pod Urpínom slnečný. Z jasnej až polojasnej oblohy tak pršať nebude. Fúkať bude len slabý premenlivý vietor. Z ranných 11 až 9 sa cez deň oteplí na príjemných 19 až 20 °C.

Utorok (1. 11.) otvorí mesiac november v znamení jasnej až polojasnej oblohy, pričom úhrn zrážok očakávať nemusíme. Teploty vzduchu budú pohybovať od ranných 9 až 7 do popoludňajších 16 až 18 stupňov Celzia.

Streda (2. 11.) prinesie zrána zväčšenú, no neskôr už len malú oblačnosť. Práve ráno môže miestami aj zapršať. Večer sa má obloha opäť zamračiť. Vzduch sa z ranných 8 až 6 cez deň zohreje na 15 až 17 °C.

Štvrtok (3. 11.) má byť spočiatku polojasný, no v druhej polovici dňa už môžeme očakávať väčšiu oblačnosť. Prehánky nie sú nateraz vylúčené. Počítať treba s miernym ochladením. Teploty vzduchu sa z ranných 5 až 3 cez deň vyšplhajú na 12 až 14 stupňov Celzia.

Piatok (4. 11.) má byť v Banskej Bystrici zamračený, pričom pršať má v druhej polovici dňa. Opäť bude o čosi chladnejšie, keď sa teploty vzduchu budú pohybovať v rozmedzí ranných 7 až 5 a popoludňajších 10 až 12 °C.

Sobota (5. 11.) má byť v rámci prvého novembrového týždňa najdaždivejšia. S výrazným úhrnom zrážok treba rátať najmä dopoludnia. Z ranných 6 až 4 sa cez deň oteplí len na 9 až 11 stupňov Celzia.

Nedeľa (6. 11.) sa má niesť v znamení pretrvávajúcej veľkej oblačnosti, z ktorej môže podľa predbežnej predpovede prameniť aj dážď. Teploty vzduchu sa budú pohybovať od ranných 6 až 4 do popoludňajších 10 až 12 °C.

Aktuálnu teplotu, tlak, vlhkosť či zrážky z meteostanice v centre Banskej Bystrice a Sásovej nájdete na našej podstránke Počasie v Banskej Bystrici. A ako to v meste vyzerá v tejto chvíli, vám priblížia naše webkamery Banskej Bystrice.