V úvode nasledujúceho týždňa môžeme očakávať slnečné dni, počas ktorých sa maximálna teplota vzduchu priblíži až k hranici 30 °C. V druhej polovici týždňa sa však aj v dôsledku silnejšieho vetra ochladí. Pršať by podľa meteorologických modulov malo len vo štvrtok.

Pondelok (14. 9.) otvorí týždeň v znamení minimálnej oblačnosti bez úhrnu zrážok. Fúkať bude len slabý premenlivý vietor a teplota vzduchu sa bude pohybovať od ranných 15 až 13 do najvyšších denných 25 až 27 °C.

Utorok (15. 9.) bude slnečným sviatočným dňom s prevažne úplne jasnou oblohou bez zrážok. Fúkať bude opäť len slabý premenlivý vietor. Z ranných 15 až 13 sa cez deň oteplí na maximálnych 26 až 28 stupňov Celzia.

Streda (16. 9.) prinesie spočiatku malú, v druhej polovici dňa zväčšenú oblačnosť, z ktorej by však úhrn zrážok prameniť nemal. Teplota vzduchu sa z ranných 15 až 13 cez deň vyšplhá na maximálnych 25 až 27 °C

Štvrtok (17. 9.) sa bude niesť v znamení prevažne úplne zamračenej oblohy, pričom v popoludňajších hodinách môžeme očakávať aj dážď. Severný vietor môže v druhej polovici dňa dosiahnuť v nárazoch rýchlosť až 15 m/s. Teplota vzduchu sa bude počas dňa pohybovať v rozmedzí 16 až 24 °C.

Piatok (18. 9.) prinesie ochladenie oproti predošlým dňom, pričom teplota vzduchu sa z ranných 8 cez deň vyšplhá len na 16 °C. Fúkať bude silnejší severný vietor, ktorý môže v nárazoch dosiahnuť rýchlosť až 14 m/s. Obloha bude prevažne jasná a bez zrážok.

Sobota (19. 9.) bude víkendovým dňom s prevažne jasnou oblohou bez zrážok. Z ranných 8 až 6 sa cez deň oteplí na maximálnych 17 až 19 stupňov Celzia.

Nedeľa (20. 9.) zakončí týždeň v znamení prevažne zamračenej oblohy, z ktorej by ale počas tohto dňa pršať nemalo. Teplota vzduchu sa z ranných  10 až 8 cez deň vyšplhá na maximálnych 18 až 20 °C.

Aktuálnu teplotu, tlak, vlhkosť či zrážky z meteostanice v Sásovej nájdete na našej podstránke Počasie v Banskej Bystrici. A ako to v meste vyzerá v tejto chvíli, vám priblížia naše webkamery Banskej Bystrice.