V úvode októbra môžeme v Banskej Bystrici očakávať typické jesenné počasie. V úvode týždňa bude ešte slnečno, pričom teploty sa cez deň vyšplhajú na úroveň príjemných 20 °C. Od stredy sa už ale v meste pod Urpínom ochladí a potrápiť nás má aj dážď.

Pondelok (4. 10.) otvorí týždeň v znamení spočiatku úplne jasnej, v druhej polovici dňa polojasnej oblohy, z ktorej počas tohto dňa pršať nebude. Juhovýchodný vietor zafúka cez deň v nárazoch rýchlosťou 6 až 9 m/s. Cez deň sa oteplí na 19 až 21 °C. Teplota vzduchu v noci klesne na 11 až 19 stupňov Celzia.

Utorok (5. 10.) bude taktiež prevažne slnečný. Oblačnosť sa zväčší až vo večerných hodinách, no úhrn zrážok očakávať nemusíme. Prevažne južný vietor dosiahne v nárazoch rýchlosť 7 až 11 m/s. Teplota vzduchu sa cez deň vyšplhá na príjemných 20 až 22, v noci klesne na 12 až 10 °C.

Streda (6. 10.) prinesie veľkú oblačnosť počas celého dňa. Z prevažne zamračenej oblohy bude podľa meteorologických modulov pršať najmä v druhej polovici dňa, no prehánky nie sú vylúčené ani dopoludnia. Oproti predošlým dňom sa ochladí. Teplota vzduchu sa bude pohybovať od najvyšších denných 12 až 14 do nočných 11 až 9 stupňov Celzia.

Štvrtok (7. 10.) má byť taktiež daždivý. Obloha bude aj naďalej prevžne zamračená a dážď môžeme očakávať počas celého dňa, najmä vo večerných hodinách. Teplota vzduchu z maximálnych denných 13 až 15 v noci klesne na 10 až 8 °C.

Piatok (8. 10.) má byť taktiež prevažne zamračený, no prehánky už počas tohto dňa predbežne očakávať nemusíme. Teplota vzduchu cez deň dosiahne úroveň 14 až 16 °C. V noci sa ochladí na 6 až 4 stupne Celzia.

Sobota (9. 10.) bude víkendovým dňom so spočiatku vyjasnenou, neskôr polojasnou oblohou, z ktorej počas tohto dňa pršať nemá. Teplota vzduchu sa cez deň vyšplhá na 13 až 15, v noci klesne na 5 až 3 °C.

Nedeľa (10. 10.) zakončí týždeň v znamení malej oblačnosti bez úhrnu dažďových zrážok. Teplota vzduchu sa bude pohybovať od maximálnych denných 13 až 15 do nočných 5 až 3 stupňov Celzia.

Aktuálnu teplotu, tlak, vlhkosť či zrážky z meteostanice v Sásovej nájdete na našej podstránke Počasie v Banskej Bystrici. A ako to v meste vyzerá v tejto chvíli, vám priblížia naše webkamery Banskej Bystrice.