Do druhej polovice júla vstúpime s počasím, aké sprevádzalo aj jeho prvú časť. Na úvod nás teda čaká teplo, ale neskôr už aj dážď a ochladenie.

Pondelok (16.7.) bude v Banskej Bystrici prevažne jasný. Teplota vzduchu sa od ranných 15 stupňov vyšplhá až k poludňajším 26 stupňom.

Utorok (17.7.) má priniesť zrána znovu jasnú oblohu, prípadne len malú oblačnosť. Ranná teplota vzduchu sa bude pohybovať od 13 až do 15 stupňov Celzia. Lenže oblačnosť postupne narastie a s ňou môžu popoludní a večer prísť aj dažďové zrážky. A tak  sa denná teplota vzduchu vyšplhá nanajvýš na 21 stupňov Celzia.

Streda (18.7.) bude zamračená a popoludní aj upršaná, pričom nie sú vylúčené ani búrky. Teploty vzduchu sa budú pohybovať od ranných 17 až do popoludňajších 22 stupňov Celzia.

Štvrtok (19.7.) má byť opäť v znamení zamračenej oblohy a počas celého dňa treba znovu počítať aj s dažďovými zrážkami. Teplota vzduchu bude v rozmedzí od 18 až do 21 stupňov.

Piatok (20.7.) prinesie zamračenú oblohu s rannou teplotou približne 18 stupňov. Najmä popoludní a k večeru musíme počítať aj s prechodnými dažďovými prehánkami, ktoré by mali pretrvávať aj počas noci z piatka na sobotu. Najvyššia denná teplota vzduchu by nemala prekročiť hranicu 23 stupňov Celzia.

Sobota (21.7.) má byť oblačná a s rannou teplotou okolo 18 stupňov. Teplota vzduchu v porovnaní s piatkom mierne stúpne, a to na 25 stupňov Celzia.

Nedeľa (22.7.) bude polooblačná a neskôr prevažne oblačná s najvyššou dennou teplotou približne 26 stupňov. Ranná teplota vzduchu by mala byť okolo 20 stupňov Celzia.

A ako to v meste vyzerá v tejto chvíli, vám priblížia naše webkamery Banskej Bystrice. Aktuálnu teplotu, tlak, vlhkosť či zrážky z meteostanice v Sásovej nájdete na našej podstránke Počasie v Banskej Bystrici.