Premenlivé, ale stále pravé zimné počasie nás čaká v Banskej Bystrici v rámci štvrtého kalendárneho týždňa. Na úvod týždňa budú pokračovať silné mrazy z víkendu, ale v stredu príde zmena v podobe zväčšenej oblačnosti a snehových zrážok.

Pondelok (21.1.) bude v Banskej Bystrici prevažne jasno. A ani malá oblačnosť v skorých ranných hodinách by nemala skomplikovať sledovanie zatmenia Mesiaca. Teploty sa budú pohybovať v rozmedzí od ranných -9 do popoludňajších -2 stupňov Celzia. Slovenský hydrometeorologický ústav vydal kvôli ojedinele mimoriadne nízkym teplotám i výstrahu prvého stupňa. Cez deň má fúkať slabý premenlivý vietor.

Utorok (22.1.) má byť znovu prevažne jasno a so slabým premenlivým vetrom. Najvyššia denná teplota vzduchu v porovnaní s pondelkom mierne poklesne, a to najviac na -4 stupne Celzia. Ranná teplota vzduchu sa bude pohybovať v rozmedzí od -8 až do -10 stupňov a aj pre tento deň platí výstraha prvého stupňa pre ojedinele mimoriadne nízke teploty. Tie môžu miestami v okrese dosiahnuť až -19 stupňov Celzia.

Streda (23.1.) bude oblačnosť postupne počas dňa narastať. K večeru sa má vyskytnúť i slabšie sneženie, ktoré by malo pretrvávať aj počas noci zo stredy na štvrtok. Teploty vzduchu sa budú pohybovať od ranných -10 stupňov Celzia až do popoludňajšej nuly.

Štvrtok (24.1.) prinesie mnoho oblačnosti a ráno by ešte mali doznievať snehové prehánky z predchádzajúcej noci. Teplota vzduchu cez deň sa má pohybovať okolo bodu mrazu, popoludní stúpne až ku 5 stupňom Celzia.

Piatok (25.1.) má priniesť oblačnú až zamračenú oblohu. Ráno a dopoludnia opäť očakávame aj sneženie. Denné teploty vzduchu sa totiž znovu udržia pod nulou a mali by byť v rozmedzí od -5 do -2 stupňov Celzia.

Sobota (26.1.) má byť prevažne oblačná a večer prinesie aj sneženie, ktoré bude pretrvávať i počas noci zo soboty na nedeľu. Najvyššia denná teplota vzduchu bude približne na úrovni okolo -2 stupňov Celzia.

Nedeľa (27.1.) bude zamračená a opäť aj so snehovými prehánkami. Teploty vzduchu budú od ranných -4 až do popoludňajšieho -1 stupňa Celzia.

A ako to v meste vyzerá v tejto chvíli, vám priblížia naše webkamery Banskej Bystrice.