Uplynulé týždne nepriniesli veľa snehu, ktorý neodmysliteľne patrí k vianočným sviatkom a Perinbaba nebude zrejme štedrá ani na Štedrý deň. Ochladiť by sa malo až od stredy a počnúc týmto dňom pribudnú aj snehové prehánky. Oblačnosť bude počas celého týždňa zvýšená a fúkať by mal aj silnejší vietor.

Pondelok (23. 12.) otvorí týždeň v znamení prevažne zamračenej oblohy, z ktorej by malo pršať počas celého dňa. Fúkať bude prevažne severný vietor v rýchlosťou okolo 4 m/s, v nárazoch 8 až 11 m/s. Teploty vzduchu sa budú počas celého dňa pohybovať od 4 do 6 stupňov Celzia.

Utorok (24. 12.) bude Štedrý deň so zvýšenou oblačnosťou. Dažďové prehánky môžeme očakávať v dopoludňajších hodinách a severný až severozápadný vietor môže v nárazoch dosiahnuť rýchlosť 9 m/s. Teploty vzduchu sa budú počas celého dňa pohybovať od 3 do 6 stupňov Celzia.

Streda (25. 12.) prinesie opäť zvýšenú oblačnosť. Chýbať nebudú ani občasné slabšie dažďové zrážky, ktoré by sa však mali najmä ráno mali striedať so snežením. Teploty vzduchu sa budú počas celého dňa pohybovať od 1 do 5 stupňov Celzia.

Štvrtok (26. 12.) bude patri štefánskym zábavám a obloha bude počas tohto dňa prevažne zamračená. Najmä dopoludnia môžeme očakávať sneženie a teploty vzduchu sa budú pohybovať od 0 do 4 stupňov Celzia.

Piatok (27. 12.) bude v znamení prevažne zamračenej oblohy, z ktorej by malo snežiť najmä vo večerných hodinách. Teploty vzduchu sa budú pohybovať od najnižších ranných -2 °C do najvyšších denných 2 stupňov Celzia.

Sobota (28. 12.) prinesie pokračujúcu zvýšenú oblačnosť a aj počas tohto dňa môžu región zasiahnuť snehové prehánky. Teploty vzduchu budú počas celého dňa na úrovni -4 až +3 stupne Celzia.

Nedeľa (29. 12.) zakončí týždeň v znamení prevažne zamračenej oblohy, z ktorej by malo počas celého dňa mierne snežiť. Teploty vzduchu sa budú pohybovať od najnižších ranných -6 °C do najvyšších denných -2 stupňov Celzia.

Aktuálnu teplotu, tlak, vlhkosť či zrážky z meteostanice v Sásovej nájdete na našej podstránke Počasie v Banskej Bystrici. A ako to v meste vyzerá v tejto chvíli, vám priblížia naše webkamery Banskej Bystrice.