V týždni na prelome novembra a decembra môžeme v Banskej Bystrici očakávať prevažne veľkú oblačnosť, z ktorej má podľa meteorologických modulov prameniť úhrn snehových aj dažďových zrážok. Najvyššie denné teploty vzduchu sa budú pohybovať tesne nad hranicou 0°C, nočné zas v závere týždňa klesnú výrazne pod nulu.

Pondelok (29. 11.) bude sprevádzať prevažne veľká, vo večerných hodinách už zmenšená oblačnosť. Od rána treba počítať aj s miernymi snehovými prehánkami. Západný až severozápadný vietor dosiahne v prvej polovici dňa v nárazoch rýchlosť 7 až 9 m/s. Teploty vzduchu z denných +2 až +4 v noci klesnú na -1 až -3 stupne Celzia.

Utorok (30. 11.) zakončí november v znamení prevažne zamračenej oblohy, z ktorej má v druhej polovici dňa snežiť, v noci aj pršať. Fúkať bude zväčša južný vietor, ktorý môže v nárazoch dosiahnuť rýchlosť až 10 m/s. Teploty vzduchu sa budú pohybovať v rozmedzí denných +2 a nočných -2 °C.

Streda (1. 12) bude prvým decembrovým dňom s veľkou oblačnosťou, z ktorej má v popoludňajších až nočných hodinách prameniť aj dážď so snehom. Teploty vzduchu sa cez deň vyšplhajú na +2 až +4, v noci klesnú na +1 stupeň Celzia.

Štvrtok (2. 12.) prinesie v meste pod Urpínom pretrvávajúcu veľkú oblačnosť, pričom počas celého dňa môžeme očakávať najmä dážď. Teploty vzduchu sa budú pohybovať od denných +4 do nočných 0 °C.

Piatok (3. 12.) má byť taktiež zväčša zamračený, no pršať či snežiť by malo predbežne len ráno. Očakávať môžeme prudké ochladenie v nočných hodinách, keď teploty vzduchu z denných 0 až +2 v noci klesnú až na -8 stupňov Celzia.

Sobota (4. 12.) bude víkendovým dňom so spočiatku jasnou, neskôr už zamračenou oblohou, z ktorej by však pršať alebo snežiť podľa meteorológov počas tohto dňa nemalo. Teploty vzduchu sa budú pohybovať od denných 0 až +2 do nočných -7 až -9 °C.

Nedeľa (5. 12.) zakončí týždeň v duchu veľkej oblačnosti. V prvej polovici dňa treba rátať so snežením. Z maximálnych denných 0 až +2 sa v noci ochladí na -4 až -6 stupňov Celzia.

Aktuálnu teplotu, tlak, vlhkosť či zrážky z meteostanice v Sásovej nájdete na našej podstránke Počasie v Banskej Bystrici. A ako to v meste vyzerá v tejto chvíli, vám priblížia naše webkamery Banskej Bystrice.