Aj keď sa už otvárajú prvé kúpaliská, ich návšteve počasie prijať zatiaľ nebude. Uprostred júna sa nám v Banskej Bystrici ešte stále hodí aj sveter a najmä dáždnik v ruke.

Pondelok (15. 6.) bude v Banskej Bystrici od rána prevažne zamračený a popoludní musíme počítať aj s menej výdatnými dažďovými zrážkami, ktoré však ešte podvečer pominú. Teplota vzduchu sa z ranných 17 vyšplhá najviac ku 23 stupňom Celzia.

Utorok (16. 6.) prinesie ešte z rána zamračenú, neskôr už prevažne jasnú oblohu. Zrážky v podobe slabšieho dažďa možno očakávať najmä dopoludnia. Teplota vzduchu bude v rozmedzí od ranných 15 do popoludňajších 21 °C.

Streda (17. 6.) má byť, podobne ako utorok, ráno a dopoludnia s prevažne jasným počasím pri teplote do 23 °C. Už okolo poludnia však musíme počítať s nárastom oblačnosti a opäť hroziacimi búrkami. Zrážky sa pritom môžu ojedinele prejavovať až do večerných hodín.

Štvrtok (18. 6.) nevybočí z radu a opäť nás čaká prevažne veľká oblačnosť s rizikom búrok a dažďa počas celého dňa. Zrážky by  mali byť  vrámci týždňa najintenzívnejšie práve v tento deň. Maximálna denná teplota vzduchu sa vyšplhá na 21 °C. Pocitovo však teplota môže počas búrok na čas aj výraznejšie poklesnúť, sprevádzať ich navyše bude nárazový vietor.

Piatok (19. 6.) začne pri minimálnej rannej teplote okolo 14 °C, ktorá sa počas dňa vyšplhá najviac na 21 °C. Vyššie jej nedovolia stúpnuť dažďové a búrkové oblaky, ktoré sa naďalej budú vo veľkej miere nad stredným Slovenskom vyskytovať a počas celého dňa s nimi opäť musíme počítať.

Sobota (20. 6.) zmenu neprinesie, naopak teploty sa vyšplhajú nanajvýš na 20 stupňov Celzia a slnečné lúče sa cez búrkovú a daždivú oblačnosť ku slovu nedostanú. Pobytu vonku sa bude vhodné naďalej vyhnúť a ak už niekam musíte, na dáždnik nezabudnite. Viac či menej intenzívne zrážky sú očakávané počas celého dňa.

Nedeľa (21. 6.) má byť podľa predpovedných modulov znovu upršaná a s rizikom intenzívnejšej búrkovej činnosti najmä v popoludňajších hodinách. Teploty vzduchu budú v rozmedzí od ranných 17 °C do popoludňajších 21 °C.

Aktuálnu teplotu, tlak, vlhkosť či zrážky z meteostanice v Sásovej nájdete na našej podstránke Počasie v Banskej Bystrici. A ako to v meste vyzerá v tejto chvíli, vám priblížia naše webkamery Banskej Bystrice.