Výraznejšej snehovej nádielky sa v meste pod Urpínom nedočkáme ani počas najbližšieho decembrového týždňa, no z oblohy by malo spadnúť už viac ako len pár vločiek. Pri veľkej oblačnosti počas celého týždňa bude prevládať dážď.

Pondelok (5. 12.) bude sprevádzať prevažne úplne zamračená obloha. S dažďovými prehánkami a mrholením treba počítať počas celého dňa. Pri slabom premenlivom vetre sa teploty vzduchu budú pohybovať v rozmedzí ranných +3 a popoludňajších +6 stupňov Celzia. V ranných hodinách nás potrápi poľadovica, pred ktorou vydal SHMÚ výstrahu 1. stupňa aj pre banskobystrický okres.

Utorok (6. 12.) prinesie už aj sneženie, ktoré však bude sprevádzať dážď. Najvýdatnejší úhrn zrážok môžeme očakávať v ranných hodinách. V druhej polovici dňa meteorológovia očakávajú mierne snehové prehánky. Obloha bude na Mikuláša zamračená. Vzduch sa z ranných +1 až -1 cez deň zohreje na +3 až +5 °C.

Streda (7. 12.) bude v Banskej Bystrici taktiež dňom s prevažne veľkou oblačnosťou, z ktorej majú prameniť aj snehové prehánky. Z ranných 0 až -2 sa cez deň oteplí len na +1 až +3 stupne Celzia.

Štvrtok (8. 12.) sa bude niesť v znamení postupne zväčšujúcej sa oblačnosti. So snehovými prehánkami treba rátať v druhej polovici dňa. Opäť bude chladno, keď sa teploty vzduchu z ranných -2 až -4 cez deň vyšplhajú len na +1 až +3 °C.

Piatok (9. 12.) má byť zamračený a upršaný. Podľa predbežnej predpovede by sme sa mali pripraviť na výdatný dážď počas celého dňa, ktorý má doprevádzať aj sneženie. Oproti štvrtku bude o niečo málo teplejšie, keď sa teploty vzduchu budú pohybovať od ranných +1 až -1 do denných +3 až +5 stupňov Celzia.

Sobota (10. 12.) má priniesť opäť veľkú oblačnosť aj úhrn zrážok, a to snehových aj dažďových. Z ranných +2 až 0 sa počas dňa oteplí na +3 až +5 °C.

Nedeľa (11. 12.) zakončí týždeň v duchu pretrvávajúcej veľkej oblačnosti, z ktorej majú opäť prameniť aj mierne snehové prehánky. Teploty vzduchu ráno klesnú na -1 až -3 stupňov Celzia, cez deň sa vyšplhajú len tesne nad nulu.

Aktuálnu teplotu, tlak, vlhkosť či zrážky z meteostanice v centre Banskej Bystrice a Sásovej nájdete na našej podstránke Počasie v Banskej Bystrici. A ako to v meste vyzerá v tejto chvíli, vám priblížia naše webkamery Banskej Bystrice.