Aj keď už v posledných dňoch sa dovtedy pomerne príjemná jeseň definitívne preklopila do typicky chladného a sychravého novembra, teraz sa už o slovo naplno prihlási aj nefalšovaná mrazivá zima.

Pondelok (26.11.) bude v Banskej Bystrici zamračený a počas dňa očakávame aj dažďové prehánky. Teploty sa budú pohybovať v rozmedzí od ranných +3 do popoludňajších +7 stupňov Celzia.

Utorok (27.11.) má byť znovu prevažne zamračené a opäť aj s ojedinelým slabším dažďom. Najvyššia denná teplota vzduchu v porovnaní s pondelkom poklesne, a to na 5 stupne Celzia. Ranná teplota vzduchu sa bude pohybovať okolo od +2 stupňov. Cez deň bude fúkať slabý premenlivý vietor. SHMÚ vydal na utorok výstrahu 1. stupňa pred tvorbou snehových jazykov a závejov, ktoré sa môžu tvoriť vo vyšších polohách.

Streda (28.11.) bude z rána zamračená, avšak postupne sa oblačnosť má rozpadať, a tak najmä popoludní by už mala prevládať prevažne jasná obloha. Teploty vzduchu sa budú pohybovať od ranných -3 až do popoludňajších dvoch stupňov Celzia nad nulou. SHMÚ vydal na stredu výstrahu 1. stupňa pred tvorbou snehových jazykov a závejov.

Štvrtok (29.11.) prinesie jasnú oblohu a teplota vzduchu cez deň sa má pohybovať okolo nuly. V ranných a večerných hodinách bude ale mrznúť, a to až do -6 stupňov Celzia.

Piatok (30.11.) má priniesť ráno a dopoludnia jasnú oblohu, avšak v popoludňajších hodinách má pretrvávať zväčšená oblačnosť. K večeru nie sú vylúčené ani dažďové prehánky. Ranná teplota vzduchu bude na úrovni okolo -6 stupňov a najvyššia denná teplota vystúpi na +1 stupeň Celzia.

Sobota (1.12.) má byť polooblačná, neskôr zamračená, ale bez zrážok. Teploty sa budú pohybovať od ranných -4 do poludňajších 1 až 2 stupňov Celzia nad nulou.

Nedeľa (2.12.) bude prevažne zamračená. Teploty vzduchu budú od ranných -4 až do popoludňajšieho jedného stupňa Celzia nad nulou.

A ako to v meste vyzerá v tejto chvíli, vám priblížia naše webkamery Banskej Bystrice.