V uplynulých dňoch mesto pod Urpínom potrápili silné mrazy a nízke teploty, ktoré zapríčinil prílev arktického vzduchu. Mrazivé počasie očakávame aj počas ďalších dní.

mraz sneh pocasie zima bbonline.sk foto Filip RohacekPondelok (9.1.) má byť jasno alebo len malá oblačnosť. Ráno očakávame najnižšiu teplotu vzduchu v rozmedzí -12 až -14 stupňov Celzia. Kvôli nízkym ranným teplotám je vydaná aj výstraha druhého stupňa. Ráno sa však treba pripraviť aj na silný vietor, poobede už očakávame len slabý premenlivý vietor. Počas dňa sa teplota vzduchu bude pohybovať od -4 do -6 stupňov Celzia. V noci z pondelka na utorok Slovenský hydrometeorologický ústav vydal tiež výstrahu druhého stupňa, a to kvôli pretrvávajúcim nízkym teplotám.

Utorok (10.1.) má priniesť spočiatku jasnú oblohu, avšak s postupným nárastom oblačnosti. Najvyššia denná teplota vzduchu v porovnaní s pondelkom mierne poklesne, a to na hodnoty -5 až -7 stupňov Celzia. Ranná teplota vzduchu sa bude pohybovať od -11 do -13 stupňov Celzia. Fúkať má  slabý premenlivý vietor. Aj pre noc z utorka na stredu Slovenský hydrometeorologický ústav vydal výstrahu druhého stupňa kvôli nízkym teplotám.

Streda (11.1.) bude v znamení takmer jasnej oblohy. Ranná teplota vzduchu má byť približne mínus sedemnásť stupňov Celzia. Najvyššia denná teplota vzduchu bude -7 stupňov Celzia.

Štvrtok (12.1.) má byť zamračená obloha s rannou teplotou vzduchu -8 stupňov Celzia. Počas celého dňa by sme mali počítať aj so snehovými prehánkami, ktoré budú pretrvávať aj v noci zo štvrtka na piatok. Najvyššia denná teplota vzduchu sa vyšplhá na +1 stupeň Celzia.

Piatok (13.1.) bude znovu zamračený a so snehovými prehánkami počas celého dňa. Teploty vzduchu budú v rozmedzí od ranných -2 do popoludňajšieho jedného stupňa nad nulou.

Sobota (14.1.) prinesie ďalší oblačný deň s rannou teplotou vzduchu -3 stupne Celzia. Teplota vzduchu počas dňa sa bude pohybovať okolo 0 stupňov Celzia. Aj počas prvého víkendového dňa očakávame snehové prehánky.

Nedeľa (15.1.) má priniesť oblačnú až zamračenú oblohu. Ranná teplota vzduchu má byť -7 stupňov Celzia. Najvyššia denná teplota vzduchu má byť okolo troch stupňov pod nulou.

A ako to v meste vyzerá v tejto chvíli, vám priblížia naše webkamery Banskej Bystrice. Aktuálnu teplotu, tlak, vlhkosť či zrážky z meteostanice v Sásovej nájdete na našej podstránke Počasie v Banskej Bystrici.