Druhý marcový týždeň sa bude v Banskej Bystrici a okolí niesť v znamení premenlivého počasia. Striedať sa budú dni so zvýšenou a zníženou oblačnosťou, pri čom najmä v strede týždňa môžeme očakávať aj dážď. Oproti víkendu sa mierne oteplí a najvyššie denné teploty viackrát výrazne prekonajú hranicu 10 stupňov Celzia.

Pondelok (9. 3.) otvorí týždeň v znamení spočiatku polojasnej, neskôr jasnej oblohy, z ktorej by pršať ani snežiť nemalo. Fúkať bude len slabý premenlivý vietor a teploty vzduchu sa budú pohybovať od najnižších ranných -2 až -4 °C do najvyšších denných 6 až 8 stupňov Celzia.

Utorok (10. 3.) prinesie opäť len nízku oblačnosť, pri čom podľa meteorologických modulov sa úhrn dažďových či snehových zrážok nepredpokladá. Fúkať bude prevažne severný vietor v rýchlosti okolo 2 m/s. Teploty vzduchu sa budú pohybovať od najnižších ranných -1 až -3 °C do najvyšších denných 9 až 11 stupňov Celzia.

Streda (11. 3.) bude v znamení prevažne zamračenej oblohy. Počas celého dňa by mal pretrvávať úhrn dažďových zrážok, v najvýraznejšej miere v dopoludňajších hodinách. Najnižšie ranné teploty vzduchu budú na úrovni 2 až 0 °C, zatiaľ čo najvyššie denné teploty vzduchu sa budú pohybovať od 11 do 13 stupňov Celzia.

Štvrtok (12. 3.) bude dňom s prevažne polojasnou oblohou, z ktorej by malo zapršať najmä v podvečerných až večerných hodinách. Zároveň by to mal byť najteplejší deň z celého týždňa a teploty vzduchu sa budú pohybovať od najnižších ranných 7 až 5 °C do najvyšších denných 14 až 16 stupňov Celzia.

Piatok (13. 3.) bude v znamení prevažne zvýšenej oblačnosti, ktorá by však počas dňa nemala priniesť zrážky. Najnižšie ranné teploty vzduchu budú na úrovni 7 až 5 °C, zatiaľ čo najvyššie denné teploty vzduchu sa budú pohybovať od 10 do 12 stupňov Celzia.

Sobota (14. 3.) bude víkendovým dňom s prevažne úplne jasnou oblohou, pri čom zrážky sa môžu  v nízkej miere vyskytnúť v skorých ranných hodinách. Teploty vzduchu sa budú pohybovať od najnižších ranných 4 až 2 °C do najvyšších denných 8 až 10 stupňov Celzia.

Nedeľa (15. 3.) zakončí týždeň v znamení spočiatku zamračenej, postupne počas dňa vyjasnenej oblohy bez dažďových zrážok. Najnižšie ranné teploty vzduchu budú na úrovni 1 až -1 °C, zatiaľ čo najvyššie denné teploty vzduchu sa budú pohybovať od 8 do 10 stupňov Celzia.

Aktuálnu teplotu, tlak, vlhkosť či zrážky z meteostanice v Sásovej nájdete na našej podstránke Počasie v Banskej Bystrici. A ako to v meste vyzerá v tejto chvíli, vám priblížia naše webkamery Banskej Bystrice.