Uplynulý týždeň sa denné teploty vzduchu približovali k tropickým 30-tkam. S príchodom nového pracovného týždňa však očakávame mierne ochladenie a teploty najviac do 25 stupňov Celzia. V prvej polovici týždňa by sme mali počítať aj s dažďovými prehánkami.

Pondelok (5.6.) má byť prevažne veľká, ráno a večer zmenšená oblačnosť a popoludní prehánky. Ranná teplota vzduchu sa bude pohybovať od 14 do 16 stupňov Celzia. Počas dňa očakávame najvyššiu teplotu vzduchu v rozmedzí 21 až 23 stupňov Celzia.

Utorok (6.6.) má priniesť polooblačno až oblačno a k večeru prehánky. Najvyššia denná teplota vzduchu v porovnaní s pondelkom stúpne, a to na 23 až 25 stupňov Celzia. Ranná teplota vzduchu bude od 15 až do 17 stupňov Celzia.

Streda (7.6.) prinesie ráno zamračenú oblohu a slabšie dažďové prehánky. Postupne očakávame rozpad oblačnosti, v poobedňajších hodinách by už mala prevládať jasná obloha. Teploty vzduchu budú v rozmedzí od ranných 15 až do popoludňajších 21 stupňov Celzia.

Štvrtok (8.6.) bude v znamení takmer jasnej oblohy s rannou teplotou okolo 15 stupňov Celzia. Najvyššia denná teplota vzduchu sa vyšplhá na 22 stupňov Celzia.

Piatok (9.6.) má priniesť opäť takmer jasnú oblohu. Teploty vzduchu budú v rozmedzí od ranných 17 až do popoludňajších 24 stupňov Celzia.

Sobota (10.6.) prinesie z rána zamračenú oblohu a rannú teplotu okolo šestnásť stupňov Celzia. Už v priebehu doobedňajších hodín však bude oblačnosť ubúdať, a tak po zvyšok dňa očakávame slnečnú a jasnú oblohu. Teplota vzduchu počas dňa bude približne na úrovni do 22 stupňov Celzia.

Nedeľa (11.6.) bude polooblačná a bez zrážok. Teploty vzduchu budú v rozmedzí od ranných 15 až do popoludňajších 23 stupňov Celzia v tieni.

A ako to v meste vyzerá v tejto chvíli, vám priblížia naše webkamery Banskej Bystrice. Aktuálnu teplotu, tlak, vlhkosť či zrážky z meteostanice v Sásovej nájdete na našej podstránke Počasie v Banskej Bystrici.