Krásne letné dni, aké sme mohli zažiť v úvode septembra, nahradilo už počas víkendu typické jesenné počasie. Meteorológovia predpokladajú, že leto sa už skončilo a s uplynulým víkendom definitívne nastúpila jeseň.

Jesen pocasie Banska Bystrica 2015 | BBonline.sk, ZVonline.skPondelok (19.9.) má byť prevažne zamračená obloha. Najvyššia denná teplota vzduchu bude od 17 do 19 stupňov Celzia. Krátko po poludní musíme očakávať aj menej výdatné dažďové zrážky. Ráno očakávame najnižšiu teplotu vzduchu v rozmedzí 12 až 14 stupňov Celzia.

Utorok (20.9.) má priniesť spočiatku väčšiu oblačnosť, ktorá sa popoludní rozplynie. Najvyššia denná teplota vzduchu oproti pondelkovým hodnotám mierne klesne, a to na 16 až 18 stupňov Celzia. Ranná teplota vzduchu by sa mala pohybovať od 11 do 13 stupňov Celzia.

Streda (21.9.) prinesie opäť prevažne zamračenú obloha. Ranná teplota vzduchu by sa mala pohybovať okolo ôsmich stupňov Celzia, najvyššia denná teplota vzduchu by nemala prekročiť hranicu 15 stupňov Celzia.

Štvrtok (22.9.) má byť najskôr polooblačno, avšak už popoludní očakávame takmer jasnú oblohu. Teploty vzduchu budú v rozmedzí od ranných 7 do popoludňajších 14 stupňov Celzia.

Piatok (23.9.) má byť prevažne polooblačno s dennou teplotou vzduchu približne 14 stupňov Celzia, ráno však bude len okolo 6 stupňov.

Sobota (24.9.) bude z rána oblačná, postupne sa však oblačnosť má rozpadať. Teploty vzduchu budú v rozmedzí od ranných osem do popoludňajších 15 stupňov Celzia.

Nedeľa (25.9.) bude v znamení prevažne oblačného dňa, poobede a podvečer sa môžu vyskytnúť aj slabé dažďové prehánky. Ranná teplota vzduchu by sa mala pohybovať okolo ôsmich stupňov Celzia a počas dňa sa vzduch ohreje najviac na hodnotu štrnásť stupňov Celzia.

A ako to v meste vyzerá v tejto chvíli, vám priblížia naše webkamery Banskej Bystrice.