Prvé septembrové dni so sebou priniesli citeľné ochladenie a teploty len okolo 20 stupňov Celzia, ktoré majú pretrvávať aj počas nasledujúceho týždňa. Dobrou správou však je, že meteorológovia v polovici septembra predpokladajú príchod babieho leta, no s dlhšie trvajúcimi horúčavami by sme už počítať nemali.

Pondelok (4.9.) má byť spočiatku zamračené, k večeru prevažne malá oblačnosť. Ranná teplota vzduchu sa bude pohybovať od 11 do 13 stupňov Celzia. Najvyššia teplota vzduchu bude v rozmedzí 16 až 18 stupňov Celzia.

Utorok (5.9.) má priniesť opäť spočiatku zamračenú oblohu a k večeru prevažne malú oblačnosť a dažďové prehánky. Najvyššia denná teplota vzduchu v porovnaní s pondelkom mierne poklesne, a to na 15 až 17 stupňov. Ranná teplota vzduchu má byť od 10 až do 12 stupňov.

Streda (6.9.) má byť oblačná, k večeru sa vyskytne znovu i dážď, ktorý bude pretrvávať aj počas noci zo stredy na štvrtok. Teploty vzduchu budú v rozmedzí od ranných 13 až do popoludňajších 20 stupňov Celzia.

Štvrtok (7.9.) bude z rána v znamení oblačnej oblohy s rannou teplotou okolo 15 stupňov Celzia. Počas dňa sa oblačnosť má rozpadať, a tak v poobedňajších hodinách očakávame takmer jasnú oblohu. Teplota vzduchu cez deň bude približne na úrovni do 18 stupňov.

Piatok (8.9.), deň otvorenia tohtoročného jubilejného 360. Radvanského jarmoku, prinesie jasnú oblohu a rannú teplotu okolo 12 stupňov Celzia. Teplota vzduchu cez deň bude približne na úrovni do 21 stupňov Celzia.

Sobota (9.9.) má byť polooblačná, neskôr oblačnosti pribudne. Teploty vzduchu budú v rozmedzí od ranných 12 až do popoludňajších 22 stupňov Celzia. Vo večerných až neskorších nočných hodinách musíme počítať so slabšími prehánkami.

Nedeľa (10.9.) bude v znamení zamračenej oblohy a počas rána by sme sa mali ešte pripraviť aj na prechodné dažďové prehánky. Teploty vzduchu budú v rozmedzí od ranných 15 až do popoludňajších 23 stupňov Celzia.

A ako to v meste vyzerá v tejto chvíli, vám priblížia naše webkamery Banskej Bystrice. Aktuálnu teplotu, tlak, vlhkosť či zrážky z meteostanice v Sásovej nájdete na našej podstránke Počasie v Banskej Bystrici.