Už v nedeľu slnečné lúče prehrali vzduch znovu na letné hodnoty a počas týždňa už môžu teploty atakovať aj tridsiatku na teplomeri. Čaká nás aj oficiálne prvý letný deň, aj keď paradoxne, po ňom očakávame príchod mierneho ochladenia.

Pondelok (18.6.) bude v Banskej Bystrici prevažne oblačný, neskôr popoludní už len s malou oblačnosťou. Teplota vzduchu sa od ranných 16 stupňov vyšplhá k poludňajším 25 stupňom Celzia. Napriek oblačnosti i silnejšiemu vetru zrážky očakávané nie sú.

Utorok (19.6.) má byť jasný alebo iba s malou oblačnosťou, ktorá môže popoludní prechodne narásť a priniesť aj krátku prehánku. Ranná teplota vzduchu sa bude pohybovať od 17 až do 19 stupňov Celzia. Denná teplota vzduchu v porovnaní s pondelkom mierne stúpne, a to na 26 až 28 stupňov Celzia.

Streda (20.6.) bude prevažne jasná, maximálne polooblačná. Teploty vzduchu sa budú pohybovať od ranných 21 až do popoludňajších 29 stupňov Celzia.

Štvrtok (21.6.), oficiálne prvý letný deň, má byť v znamení takmer jasnej oblohy, pričom popoludní nie sú vylúčené ani prechodné dažďové prehánky. Teplota vzduchu bude v rozmedzí od 20 až do 29 stupňov.

Piatok (22.6.) prinesie zamračenú oblohu a pokles teplôt vzduchu ku úrovni 25 stupňov Celzia. V ranných a dopoludňajších hodinách musíme počítať aj s dažďom.

Sobota (23.6.) má byť polooblačná a s rannou teplotou okolo 16 stupňov. Maximálna teplota vzduchu v porovnaní s piatkom poklesne ešte viac, a to na 22 stupňov Celzia.

Nedeľa (24.6.) bude prevažne zamračená s najvyššou dennou teplotou približne 22 stupňov. Ranná teplota vzduchu by mala byť okolo 13 stupňov Celzia. Napriek zväčšenej oblačnosti, zrážky predbežne očakávané nie sú.

Aktuálnu teplotu, tlak, vlhkosť či zrážky z meteostanice v Sásovej nájdete na našej podstránke Počasie v Banskej Bystrici.