Druhý októbrový týždeň bude v Banskej Bystrici a okolí v znamení postupného oteplenia. Denné teploty vzduchu sa budú v úvode týždňa pohybovať okolo hranice 10 °C, zatiaľ čo cez víkend budú namerané hodnoty atakovať úroveň 20 stupňov Celzia. Prehánky či búrky môžeme očakávať najmä v stredu, štvrtok a v piatok.

Pondelok (7. 10.) odštartuje týždeň v znamení prevažne jasnej až polojasnej oblohy, z ktorej by počas dňa zapršať nemalo. Teploty vzduchu sa budú pohybovať od najnižších ranných 3 až 1 °C do najvyšších denných 8 až 10 stupňov Celzia.

Utorok (8. 10.) bude prevažne s polojasnou, neskôr zamračenou oblohou. Prehánky či búrky by región zasiahnuť nemali. Najnižšie ranné teploty klesnú na úroveň 0 až -2 °C, zatiaľ čo najvyššie denné teploty sa budú pohybovať od 8 do 10 stupňov Celzia.

Streda (9. 10.) prinesie prevažne zamračenú oblohu, z ktorej by malo zapršať dopoludnia. Teploty vzduchu sa budú pohybovať od najnižších ranných 5 až 3 °C do najvyšších denných 10 až 12 stupňov Celzia.

Štvrtok (10. 10.) bude v znamení prevažne polojasnej až zamračenej oblohy. Prehánky či búrky môžeme očakávať počas celého dňa. Teploty vzduchu sa budú pohybovať od najnižších ranných 8 do najvyšších denných 14 stupňov Celzia.

Piatok (11. 10.) zakončí pracovný týždeň v znamení z rána zamračenej, neskôr polojasnej oblohy. Prehánky sa môžu vyskytnúť najmä dopoludnia. Teploty vzduchu sa budú pohybovať od najnižších ranných 8 až 6 °C do najvyšších denných 13 až 15 stupňov Celzia.

Sobota (12. 10.) prinesie oteplenie, keďže najnižšie ranné teploty budú na úrovni 6 až 4 °, zatiaľ čo maximálne denné teploty stúpnu na 16 až 18 stupňov Celzia. Obloha bude prevažne jasná až polojasná a bez dažďových zrážok.

Nedeľa (13. 10.) zakončí víkend v znamení prevažne zamračenej oblohy, z ktorej by však zapršať nemalo. Teploty vzduchu sa budú pohybovať od najnižších ranných 7 až 5 °C do najvyšších denných 17 až 19 stupňov Celzia.

Aktuálnu teplotu, tlak, vlhkosť či zrážky z meteostanice v Sásovej nájdete na našej podstránke Počasie v Banskej Bystrici. A ako to v meste vyzerá v tejto chvíli, vám priblížia naše webkamery Banskej Bystrice.