Počas uplynulého víkendu sme sa v Banskej Bystrici a okolí konečne dočkali snehu, no ten sa zrejme počas najbližšieho týždňa z ulíc mesta vytratí, keďže ďalšia nádielka sa podľa meteorologických modulov počas nasledujúcich dní nepredpokladá. Obloha by pritom mala byť prevažne polojasná a teploty vzduchu sa budú ku koncu týždňa zvyšovať.

Pondelok (6. 1.) otvorí týždeň v znamení z rána zvýšenej, neskôr zníženej oblačnosti bez zrážok. Fúkať bude len slabý premenlivý vietor a teploty vzduchu sa budú pohybovať od najnižších ranných -3 až -5 °C do najvyšších denných -2 až 0 stupňov Celzia.

Utorok (7. 1.) bude chladným dňom s prevažne jasnou a slnečnou oblohou, z ktorej by snežiť ani pršať nemalo. Fúkať bude len slabý premenlivý vietor a teploty vzduchu sa budú pohybovať od najnižších ranných -6 až -8 °C do najvyšších denných -3 až -1 stupňov Celzia.

Streda (8. 1.) bude opäť v znamení prevažne jasnej oblohy bez zrážok. Najnižšie ranné teploty vzduchu budú na úrovni -8 až -6 °C, zatiaľ čo najvyššie denné teploty sa budú pohybovať od -1 do 1 stupňov Celzia.

Štvrtok (9. 1.) prinesie najmä k večeru zvýšenú oblačnosť, pričom v noci zo stredy môže aj mierne pršať. Teploty vzduchu sa budú pohybovať od najnižších ranných 0 až -2 °C do najvyšších denných 2 až 4 stupňov Celzia.

Piatok (10. 1.) zakončí pracovný týždeň v znamení z rána zamračenej, neskôr polojasnej oblohy, z ktorej by však zrážky spadnúť nemali. Teploty vzduchu sa budú pohybovať od najnižších ranných 0 až -2 °C do najvyšších denných 4 až 6 stupňov Celzia.

Sobota (11. 1.) bude dňom so spočiatku zvýšenou, neskôr zníženou oblačnosťou bez zrážok. Najnižšie ranné teploty vzduchu budú na úrovni 0 až -2 °C, zatiaľ čo najvyššie denné teploty sa budú pohybovať od 4 do 6 stupňov Celzia.

Nedeľa (12. 1.) zakončí týždeň v znamení polojasnej oblohy, z ktorej by pršať ani snežiť nemalo. Teploty vzduchu sa budú pohybovať od najnižších ranných 0 až -2 °C do najvyšších denných 3 až 5 stupňov Celzia.

Aktuálnu teplotu, tlak, vlhkosť či zrážky z meteostanice v Sásovej nájdete na našej podstránke Počasie v Banskej Bystrici. A ako to v meste vyzerá v tejto chvíli, vám priblížia naše webkamery Banskej Bystrice.