Už v utorok sa začína leto na severnej pologuli aj astronomicky, ale poriadne vysoké letné teploty už v Banskej Bystrici panujú. Panovať ďalej budú, aj keď počas týždňa nás čaká krátke ochladenie.

Pondelok (20. 6.) bude z rána jasný a teploty sa budú od približne 20 stupňov Celzia okolo šiestej ráno, rýchlo šplhať až k tropickým 33 stupňom Celzia. Na pondelok platí v okrese Banská Bystrica výstraha SHMÚ 1. stupňa pred vysokými teplotami. Ku zmene dôjde až večer, kedy očakávame nárast oblačnosti, z ktorej môže slabšie zapršať.

Utorok (21. 6.) prinesie najskôr prevažne jasnú, neskôr prechodne i väčšiu oblačnosť, ale bez zrážok. Teploty po nočnom prechode frontu poklesnú. Vyšplhajú sa do 23 stupňov Celzia. Fúkať bude nárazový vietor s rýchlosťou do 10 metrov za sekundu.

Streda (22. 6.) má byť už opäť teplejšia. Teploty vzduchu stúpnu od ranných 17-tich až do popoludňajších 27 stupňov Celzia. Bude polojasno, neskôr popoludní prechodne oblačno, ale zaobíde sa to bez zrážok.

Štvrtok (23. 6.) bude v Banskej Bystrici prevažne jasný, bez zrážok a s teplotami od ranných 18 do podvečerných 27 stupňov Celzia.

Piatok (24. 6.) prinesie návrat teplôt nad tridsiatky, keď popoludní teplomery v meste v tieni ukážu až do 32 stupňov Celzia. Dopoludnia bude prevažne jasno, neskôr oblačnosti pribudne. V neskorších večerných hodinách už musíme počítať aj s prehánkami.

Sobota (25. 6.) nadviaže charakterom počasia na piatkový večer. Bude zamračené a počas celého dňa musíme počítať s dažďom i búrkami. Bude dusno, teploty vzduchu zostanú pomerne vysoko s maximami okolo 30 stupňov Celzia.

Nedeľa (26. 6.) už prinesie aj pokles teplôt vzduchu, keď ráno bude okolo 17 stupňov a popoludní nanajvýš 27 stupňov Celzia. Obloha bude naďalej prevažne zamračená a prechodne musíme počítať s dažďom i búrkami.

Aktuálnu teplotu, tlak, vlhkosť či zrážky z meteostanice v Sásovej nájdete na našej podstránke Počasie v Banskej Bystrici. A ako to v meste vyzerá v tejto chvíli, vám priblížia naše webkamery Banskej Bystrice.