Prvý júnový týždeň prinesie do Banskej Bystrice pravé júnové počasie. Denné teploty vystúpia až na letné hodnoty. Skoro celý týždeň bude slnečný a bez dažďa, ktorého sme si posledné dni užili až až.

veza namestie pocasiePondelok (1.6.) prinesie síce zvýšenú oblačnosť, avšak na dennej teplote sa to neodrazí. Tá vystúpi na príjemných 20 stupňov Celzia, nočná neklesne pod 14 stupňov. Počas dopoludnia môžeme očakávať aj pár dažďových kvapiek.

Utorok (2.6.) bude tak isto ako pondelok oblačný, avšak občasné slabšie prehánky sa môžu vyskytnúť častejšie. Teplota vystúpi na 24 stupňov Celzia.

Streda (3.6.) prinesie slnečný deň, počas ktoré vystúpi teplota na letných 26 stupňov Celzia. V noci teplota neklesne pod 16 stupňov.

Štvrtok (4.6.) bude podobný ako predchádzajúci deň, teplota vystúpi na 26 stupňov, nočná teplota neklesne pod 14 stupňov.

Piatok (5.6.) bude bez obláčika avšak denná teplota klesne o dva stupne, na 24 stupňov Celzia.

Sobota (6.6.) bude ideálny deň pre prechádzky do prírody či na turistiku, keďže denná teplota vystúpi na 26 stupňov Celzia a celý deň bude slnečno bez akýchkoľvek náznakov oblačnosti.

Nedeľa (7.6.) prinesie najteplejší deň týždňa, kedy teplota môže vystúpiť až na 28 stupňov Celzia. Nočná teplota neklesne pod 16 stupňov Celzia.