Najmä ranné teploty sa v Banskej Bystrici v najbližších dňoch výrazne priblížia nule a dokonca pod bod mrazu môžu i klesnúť. Nie je pritom vylúčené, že najmä kopce po okolí už aspoň na krátku chvíľu pokryje biela perina.

slnko zapad pocasie rudolf kubik fotoPondelok (20.10.) bude ráno zahmlený a neskôr stále prevažne zamračený, aj keď popoludní ešte môžu slnečné lúče prekuknúť. Zo zväčšenej oblačnosti môže večer zapršať. Ráno bude teplota len okolo 9, popoludní najviac 18 stupňov Celzia.

Utorok (21.10.) prinesie po nočnom slabšom daždi postupné vyjasnenie oblohy a teplotu vzduchu do 16 stupňov Celzia.

Streda (22.10.) má byť už veľmi chladná, keď maximálna denná teplota stúpne len ku 9 stupňom Celzia. Najmä dopoludnia má navyše výdatne pršať.

Štvrtok (23.10.) bude stále prevažne zamračený a upršaný, pričom teplota v meste sa vyšplhá najviac na 7 stupňov Celzia, ráno bude len okolo tri stupne nad nulou.

Piatok (24.10.), v skorých ranných hodinách dokonca, môže dokonca podľa predbežnej predpovede na kopcoch v okolí aj zasnežiť. Ráno sa totiž teploty udržia tesne pod nulou. Počas dňa sa opäť vyšplhajú k šiestim stupňom.

Sobota (25.10.) má priniesť vyjasnenie oblohy a a teplotu do ôsmich stupňov Celzia nad nulou.

Nedeľa (26.10.) začne o tretej ráno posunutím hodiniek o šesťdesiat minút späť. Ráno sa preto vyjasní o niečo skôr, no stmievať sa opäť bude už pred piatou večer. Počas dňa bude teplota najviac na úrovni okolo plus šesť stupňov, pričom obloha má byť prevažne jasná.