Nadpriemerne teplá jeseň nám ešte v úvode týždňa ponúkne prívetivejšiu tvár, ale potom sa už o slovo prihlási zmena charakteru počasia a najmä teplôt vzduchu. Tá sa v závere týždňa už výraznejšie priblíži k bodu mrazu a nielen v noci.

Pondelok (12.11.) bude v Banskej Bystrici spočiatku zahmlený a zároveň oblačný, k večeru už ale očakávame len malú oblačnosť. Pre zvýšený výskyt ranných hmiel, vydal pre náš okres Slovenský hydrometeorologický ústav vydal i výstrahu prvého stupňa. Teploty sa budú pohybovať v rozmedzí od ranných troch do popoludňajších 13 stupňov.

Utorok (13.11.) má byť spočiatku prevažne jasne, neskôr postupne až oblačno. Najvyššia denná teplota vzduchu v porovnaní s pondelkom zostane nezmenená, a teda bude opäť do 13 až 14 stupňov. Ranná teplota vzduchu sa bude pohybovať v rozmedzí od 5 do 10 stupňov Celzia. V noci na stredu môže slabšie zapršať.

Streda (14.11.) prinesie viac oblačnosti, a to najmä v popoludňajších hodinách. Teploty vzduchu sa budú pohybovať od ranných 4 až do popoludňajších 10 stupňov.

Štvrtok (15.11.) bude v znamení polooblačnej oblohy. Teplota vzduchu sa cez deň dostane ku hranici 10 stupňov.

Piatok (16.11.) má priniesť jasnú oblohu. Ranná teplota vzduchu sa bude pohybovať okolo nuly a najvyššia denná teplota vystúpi na 11 stupňov Celzia.

Sobota (17.11.) má byť prevažne jasná s prechodne zväčšenou oblačnosťou, stále ale bez zrážok. Najvyššia denná teplota vzduchu sa bude pohybovať približne na úrovni okolo 12 stupňov. V noci a ráno však teplota klesne len ku bodu mrazu.

Nedeľa (18.11.) bude zamračená, veterná a poriadne chladná. Teploty vzduchu budú od ranných štyroch stupňov stúpať len minimálne a do večera sa môže vzduch znovu ochladiť až k úrovni 0 stupňov Celzia.

A ako to v meste vyzerá v tejto chvíli, vám priblížia naše webkamery Banskej Bystrice.