V uplynulých dňoch prekvapili nadpriemerné jesenné teploty. S nástupom novembra síce budú klesať, avšak len postupne. Počas prvého novembrového týždňa navyše očakávame len minimum zrážok.

V uplynulých dňoch počasie návštevu cintorínov nekomplikovalo. Foto: BBonline.sk (S. Telúch)

Pondelok (5.11.) bude v Banskej Bystrici spočiatku polooblačno, postupne sa však oblačnosť má rozpadať, a tak už k večeru bude prevládať prevažne jasná obloha. V ranných hodinách treba počítať aj so zvýšeným výskytom hmiel, kvôli ktorým Slovenský hydrometeorologický ústav vydal i výstrahu prvého stupňa. Teploty sa budú pohybovať v rozmedzí od ranných 6 do popoludňajších 18 stupňov Celzia. Počas celého dňa má fúkať slabý premenlivý vietor.

Utorok (6.11.) má byť prevažne jasno a cez deň bude fúkať opäť slabý premenlivý vietor. Najvyššia denná teplota vzduchu v porovnaní s pondelkom mierne poklesne, a to na 16 stupňov. Ranná teplota vzduchu sa bude pohybovať v rozmedzí od 6 až do 10 stupňov.

Streda (7.11.) prinesie znovu jasnú oblohu. Teploty vzduchu sa budú pohybovať od ranných 6 až do popoludňajších 15 stupňov.

Štvrtok (8.11.) bude v znamení polooblačnej oblohy bez zrážok. Teplota vzduchu cez deň sa dostane až ku hranici 16 stupňov Celzia.

Piatok (9.11.) má priniesť mnoho oblačnosti. Ranná teplota vzduchu sa bude pohybovať okolo 6 stupňov a najvyššia denná teplota vystúpi na 13 stupňov Celzia.

Sobota (10.11.) má byť oblačná, pričom z rána nie sú vylúčené ani slabšie dažďové prehánky. Najvyššia denná teplota vzduchu sa bude pohybovať približne na úrovni okolo 12 stupňov.

Nedeľa (11.11.) bude z rána opäť zamračená, avšak postupne sa má oblačnosť rozpadať, a tak po zvyšok dňa očakávame jasnú oblohu. Teploty vzduchu budú od ranných päť až do popoludňajších 14 stupňov.

A ako to v meste vyzerá v tejto chvíli, vám priblížia naše webkamery Banskej Bystrice.