Druhý marcový týždeň prinesie do Banskej Bystrice typické aprílové počasie. Denné teploty sa budú pohybovať od 4 do 14 stupňov Celzia. Začiatkom týždňa budeme odkladať zimné topánky a bundy no koncom týždňa ich znovu vytiahneme zo skríň.

banska bystrica pocasie z panskeho dieluPondelok (2.3.) môžeme očakávať slnečný deň pri teplotách, ktoré počas dňa vystúpia až na 12 stupňov Celzia. Nočné teploty však klesnú na -1 stupeň Celzia.

Utorok (3.3.) bude oproti pondelku ešte teplejší, teplota môže vystúpiť až na 14 stupňov. Pribudne však oblačnosť, z ktorej však nemusíme očakávať žiadne prehánky.

Streda (4.3.) bude tak isto slnečná a teplá, kedy teplomer ukáže 12 stupňov Celzia. V noci klesne teplota na 2 stupne Celzia.

Štvrtok (5.3.) prinesie ochladenie a zvýšenú oblačnosť, z ktorej môžeme očakávať aj mierne prehánky. Teplota vystúpi len na 7 stupňov, nočná však neklesne pod 2 stupne Celzia.

Piatok (6.3.) oblačnosť mierne ustúpi a oproti štvrtku sa oteplí približne o jeden stupeň. Prehánok sa obávať nemusíme.

Sobota (7.3.) prinesie znovu zvýšenú oblačnosť, z ktorej počas dňa párkrát zaprší. Denná teplota vystúpi na 7 stupňov tá nočná klesne na -1 stupeň Celzia.

Nedeľa (8.3.) bude ešte chladnejšia a očakávať od nej môžeme dokonca aj menšie snehové prehánky, ktoré sa budú striedať s dažďom. Denná teplota vystúpi len na 4 stupne Celzia.